Власника 200-річного магазину Миколи Давидова на Подолі зобовʼяжуть його відновити

Департамент охорони культурної спадщини КМДА готує матеріали, аби через суд зобовʼязати власника відновити зруйнований магазин Давидова на Подолі, який є памʼяткою. 

Про це повідомляють на сторінці ДОКСу у Фейсбук.

При цьому у департаменті заявили, що інформація щодо “зруйнування Крамниці Давидова, 1825 року, за адресою вул. Сагайдачного, 16/5, 6 березня” не відповідає дійсності та носить свідомо маніпулятивний характер.

За їх словами, боротьба за збереження та відновлення пам’ятки триває вже не один рік, а протягом останніх років вживаються комплексні заходи, спрямовані на збереження та відновлення цієї пам’ятки.

Зокрема, у 2024 році власнику об’єкта було видано припис із вимогою провести відновлювальні та реставраційні роботи, а також накладено фінансові санкції. У 2025 році Департамент видавав черговий припис із відповідними пам’яткоохоронними вимогами.

Садиба за будівельною сіткою. Фото: Дмитро Перов

Садиба, зведена у 1825 році, належала відомому промисловцю Миколі Давидову, а пізніше купцю Дегтярьову. У радянські часи в будівлі розташовувалася хлібна крамниця, яка частково збереглася і в роки незалежності України.

У 2000-х роках тут були бутики модного одягу, останнім з яких був “Helen Marlen”, що з’їхав у 2011 році. Після цього будівлю закрили на “реставрацію”.

За словами Дмитра Перова, півтораповерхову споруду затягнули будівельною сіткою з намальованим фасадом, за яким виявився каркас нової бетонної будівлі.

Зазначимо, цього року садибі мало виповнитися 200 років.

 

 

Читайте також:

Ужгородський замок відсканують задля збереження архітектурної памʼятки

У Львові виставили на продаж історичну віллу художника Розвадовського

На Київщині відновили Центр культури, який пошкодили росіяни