Про це йдеться у матеріалі видання “ШоТам?”.
Обладнати будинок сонячною електростанцією мешканці будинку змогли завдяки програмі “Сонячне місто”. Інвестори вкладають свої гроші в будівництво сонячних електростанцій та отримують прибуток від продажу згенерованої електроенергії за “зеленим тарифом”.
З урахуванням ремонту покрівлі, кінцева вартість робіт склала трохи більше 2 мільйонів гривень.
“Ці гроші пішли на закупівлю всіх систем та проведення капітального ремонту даху будинку. У результаті нам вдалося створити ефективну й надійну електростанцію з 204 сонячних панелей”, — каже мешканець будинку Юрій Липовський.
Загальна потужність станції — 56 кіловат. У будинку не лише завжди є світло, але й нема перебоїв із водопостачанням, адже насоси завжди працюють.
Сонячні панелі генерують електрику, яку використовують для потреб будинку, а надлишок відправляється в загальну електромережу, за що ОСББ отримує 25% грошей від держави за “зеленим тарифом”. Інші 75% прибутку йдуть до кишень інвесторів.
Для обладнання багатоповерхівки подібною електростанцією, необхідне ретельне планування та професійна допомога, крім того, отримати всі юридичні дозволи.
Читайте також:
Жителі багатоповерхівки на Бажана встановили на фасаді сонячну станцію
У Ворзелі встановили сонячні панелі на даху навчального закладу
