У Мʼянмі стався руйнівний землетрус, який відчули у Таїланді

28 березня у Мʼянмі стався потужний землетрус магнітудою 7,7 балів. Поштовхи відчули у сусідньому Таїланді, зокрема у Бангкоку, де оголосили режим надзвичайної ситуації. 

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що землетрус був неглибоким, його осередок знаходився на глибині лише 10 км. Епіцентр розташований поблизу міста Мандалай, за 50 км на схід від Моніви.

Наслідки землетрусу у Бангкоку, Таїланд. Фото: REUTERS/Ann Wang

За словами очевидців, у Мандалаї обвалився п’ятиповерховий будинок.

“Ми всі вибігли з дому, коли все почало трястися. Всі залишаються на вулиці, бо бояться повертатися”, — розповів місцевий житель агентству Reuters.

У найбільшому місті М’янми, Янгоні, люди залишили свої домівки. Пожежна служба країни розпочала перевірку районів на наявність жертв і пошкоджень, однак наразі офіційної інформації немає.

Зображення: USGS

Associated Press повідомляє, що у столиці країни Найп’їтау землетрус пошкодив релігійні святині – їхні частини впали на землю, також зафіксовано руйнування житлових будинків.

Пошкоджені пагоди після землетрусу в Найп’їтау, М’янма. Фото: AP Photo/Aung Shine Oo

Поштовхи відчувалися по всьому Таїланду, зокрема в Бангкоку, де мешкає понад 17 мільйонів людей. Зокрема, там обвалилася недобудована багатоповерхівка. На кадрах, оприлюднених у соцмережах, видно, як будівля з краном на вершині руйнується, підіймають хмару пилу.

Повідомляється про три жертви та 90 зниклих безвісти. Рятувальники кажуть, що завали все ще занадто нестабільні, щоб проводити рятувальну операцію людей, які можливо опинилися в пастці.

Через землетруси роботу тимчасово зупинили аеропорти Таїланду.

 

 

Читайте також:

У Єгипті зводять нову столицю: який вигляд вона матиме

Рада посилила відповідальність за знищення культурної спадщини та незаконні розкопки

Японський дизайнер Юрі Судзукі створив акустичний ігровий майданчик у Шанхаї