У Луцьку представили концепцію оновлення двору біля Дзвіниці в Старому місті

Управління туризму та промоції Луцької міської ради разом із ГО "місто.ребут" презентували результати комплексного дослідження території біля Дзвіниці XVIII століття.

Досліджена територія за адресами вул. Братковського 31, 33, 33А та 35 розташована на схилі між Кафедральною вулицею та залишками давніх замкових укріплень, зазначають у Луцькій міській раді.

Це місце зберігає важливі елементи історико-культурної спадщини Луцька і є частиною стародавньої міської тканини, проте поки що не включене в активне міське життя.

Візуалізація: ГО “місто.ребут”

Команда проєкту відтворила історичний розвиток локації, простежила зниклі архітектурні об’єкти та провела опитування мешканців щодо їхніх потреб.

Візуалізація: ГО “місто.ребут”

Дослідження показало, що у XVI–XVIII століттях тут пролягала лінія дерев’яних укріплень Окольного замку. На північному відрізку стояли щонайменше три вежі — Воротня, Пінська та Перемильська. Сьогодні до простору, окрім дзвіниці XVII століття, прилягають будівлі колишнього монастиря шариток і аптеки Жолтовського. Неподалік розташовані костел Петра і Павла, Луцький замок, музейний простір “Окольний замок” та монастир бригідок.

Візуалізація: ГО “місто.ребут”

У межах представленої концепції пропонують облаштувати у сквері багатофункціональний громадський простір: майданчик для концертів, місця для відпочинку і спілкування, дитячу зону, локації для активностей.

Візуалізація: ГО “місто.ребут”

Також пропонують встановити спеціальні контейнери для випадкових археологічних знахідок — побутових артефактів, що можуть траплятися у ґрунті. Серед ідей — поява лави-пам’ятника Олександру Валенті, мережі пішохідних доріжок та дерев’яних декоративних елементів, що нагадували б колишні оборонні конструкції.

Візуалізація: ГО “місто.ребут”

Окремо в концепції передбачено простір для міського городництва — відповідь на побажання мешканців, які активно користуються цією територією.

Повну презентацію дослідження та бачення розвитку території можна переглянути за посиланням.

 

 

Читайте також:

У Києві представили затверджений проєкт реставрації “Літаючої тарілки”

У Львові завершили реставрацію вивіски «Електротовари» 1972-го року

Старовинний будинок на Харківщині, де жив Григорій Сковорода, передали у власність громади