Про це повідомляється на Facebook сторінці Інституту.
Там зазначили, що головний фасад та обʼєм памʼятки залишиться без змін.
“Паралельно реалізується проєкт реконструкції суміжних будівель, які історично примикають до пам’ятки, розташовані поруч і не мають статусу об’єктів культурної спадщини. Вони об’єднуються в єдиний просторовий ансамбль через забудову внутрішнього простору – без втручання в охоронювану частину”, – йдеться у повідомленні.
У межах проєкту будівля отримає нове функціональне наповнення. Після завершення робіт простір стане концертним майданчиком, сучасним STEAM-центром і музеєм “Родовід”, присвяченим спадщині автора проєкту Флоріана Юр’єва.
Як повідомляли кореспонденти Вілдежа раніше, у “Літаючій тарілці” на Либідській демонтували усі вікна. Крім того, усередині видно будівельне сміття, зазначила дослідниця архітектури модернізму Ельміра Еттінгер.
Нагадаємо, що ТРЦ Ocean Mall зводять поруч із будівлею Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації. Ділянку там придбали ще у 2012 році. Забудовник має дозвіл на будівництво і використання частини “Тарілки” на 20 років, однак лише за умови реставрації модерністської споруди.
“Летюча тарілка” отримала статус памʼятки архітектури у жовтні 2020 р. Невдовзі після цього її автор – Флоріан Юрʼєв – помер.
Раніше у Мінінфраструктури заявили, що будівля “тарілки” буде повністю збережена без зміни головного фасаду. Відповідно до проєкту декілька будівель за пам’яткою об’єднуються в одну будівлю, що створюють ансамбль через забудову внутрішнього простору.
Читайте також:
У Львові завершили реставрацію вивіски «Електротовари» 1972-го року
Старовинний будинок на Харківщині, де жив Григорій Сковорода, передали у власність громади
Бессарабський ринок готується до запуску оновленого гастрономічного простору







