Крім того, Київрада підтримала демонтаж символічного знака «Київ — місто-герой» із п’ятикутною зіркою, пам’ятного каменю на честь 100-річчя Леніна, меморіальної дошки Петру Чайковському та низки інших об’єктів радянського ідеологічного маркування.
Ухвалене рішення також передбачає вилучення забороненої або ідеологічно маркованої символіки з об’єктів, що мають архітектурну чи історичну цінність, із їх подальшим збереженням. Зокрема, йдеться про коригування оздоблення ринку «Житній», знаків на в’їздах до міста, будинків у центральних районах столиці, а також пам’ятного знаку «Нульовий кілометр» на Майдані Незалежності — з вилученням назв російських міст.
Окремі зміни торкнуться й пам’ятника воїнам-визволителям на вул. Шовковичній: радянські формулювання буде замінено на нейтральні та історично коректні, зокрема «Велика Вітчизняна війна» — на «Друга світова війна», а дати «1941–1945» — на «1939–1945».
Окрім пам’ятників Михайлу Булгакову та Анні Ахматовій, Київрада підтримала демонтаж або усунення з публічного простору пам’ятників Дмитру Мануїльському та Михайлу Глінці, символічного знаку «Київ — місто-герой» із радянською зіркою, пам’ятного каменю на честь 100-річчя Леніна, меморіальних дошок Петру Чайковському та іншим об’єктам радянського ідеологічного маркування.
Відповідно до рішення Київради від 13 липня 2023 року, до переліку об’єктів, що підлягають усуненню, внесено 251 пам’ятний об’єкт. Станом на сьогодні демонтовано понад 170 із них. Ще 36 об’єктів перебувають на етапі підготовки до демонтажу або коригування. Окремо 37 об’єктів мають статус пам’яток культурної спадщини.
Читайте також:
Музей Булгакова планують позбавити статусу памʼятки національного значення