Цієї весни лісники України висадили понад 109 мільйонів сіянців дерев

Цієї весни лісники висадили 109 мільйонів сіянців, що майже на 30 мільйонів більше ніж планували.

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Загалом підприємствам, установам та організаціям Держлісагентства вдалося відтворити майже 15 284 гектари лісів, з яких 702 гектари – це закладення нових лісів.

Фото: ДП «Ліси України»

Найбільше деревних рослин висадили:

  • у Житомирській – 25 465 млн сіянців
  • Рівненській – 20 201 млн сіянців
  • Київській – 12 035 млн сіянців
  • Волинській областях – 7 875 млн сіянців

Відновлюють ліс і на деокупованих територіях, там де це безпечно. Зокрема, минулої осені лісівники висаджували сіянці на Сумщині, Київщині, Чернігівщині. Цього року на Миколаївщині.

“Через війну відновлення лісів в Україні стало надважливим питанням. Внаслідок пожеж, спричинених російськими снарядами, ми втрачаємо тисячі гектарів дерев. Щоб їх відновити потрібні роки. Тож у майбутньому нам доведеться багато попрацювати, аби відтворити усе, що знищили окупанти”, – зазначають і Міністерстві.

Для створення нової інфтаструктури лісу торік відкрили центри з вирощування сіянців у Житомирській та Кіровоградській областях, крім того, розширили центр у Хмельницькій області.

Фото: Суспільне Житомир, Відкриття насіннєвого комплексу в Овруцькій громаді

Цього року заплановано будівництво 7 нових селекційно-насіннєвих центрів у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Сумській та Чернігівській областях і розширення у Тернопільській області.

 

 

Читайте також:

Кінбурнській півострів на межі екологічної катастрофи: за рік повномасштабної війни згоріло 4 млн дерев

Біля парку “Молодіжний” в столичному Гідропарку почали демонтаж незаконних МАФів

Біля Голосіївського парку у Києві замість МАФів висадили дерева й кущі