Суд скасував статус заказника в Протасовому Яру

Північний апеляційний господарський суд 5 березня частково скасував рішення Київради про створення ландшафтного заказника імені Романа Ратушного в Протасовому Яру.

Про це інформує повідомляє Рух ЧЕСНО.

Суд не підтримав апеляції Київради та ініціативи “Захистимо Протасів Яр” і зняв природоохоронний статус із 16 гектарів території. Це рішення відкриває можливість для забудови ділянки, за збереження якої громада боролася кілька років.

Позов подало ТОВ “Протасів Яр”, власник більшості земель у межах заказника. Компанія наполягала, що рішення міськради 2022 року порушує її право власності. Представники громади вказували, що такі питання мають розглядатися не в господарській юрисдикції, адже йдеться про нормативно-правовий акт органу місцевого самоврядування. Втім апеляційний суд став на бік забудовника.

Раніше Господарський суд Києва вже визнав недійсним пункт рішення про створення заказника. Хоча Верховний Суд згодом підтвердив право громади на сервітут (вільний доступ до території, — прим. Ред), нинішнє рішення ставить під сумнів і це досягнення. Без статусу об’єкта природно-заповідного фонду забудовник може оскаржити й право проходу.

Суд по Протасовому Яру

Фото: ЧЕСНО

Рішення набрало чинності одразу після проголошення. Активісти готують касаційну скаргу.

За даними ЧЕСНО, 16 із 20 гектарів заказника перебувають у власності ТОВ “Протасів Яр”, що входить до ФПГ “Континіум”. Її співвласниками є народний депутат Степан Івахів (група “За майбутнє”), а також Сергій Лагур і Світлана Івахів.

Тим часом у суді мають розглянути ще одну справу щодо Протасового Яру — інший забудовник намагається вивести з меж заказника додаткову ділянку площею 1,2 гектара.

Нагадаємо, Роман Ратушний у 2019 році очолив ГО “Захистимо Протасів яр”, яка виступала проти побудови багатоповерхівок у парковій зоні столиці. Після початку вторгнення Росії до України Ратушний пішов добровольцем до лав Сил оборони України. Він загинув у бою під Ізюмом 9 червня 2022 року, потрапивши у ворожу засідку. Поховали Романа Ратушного на Байковому кладовищі.

 

 

Читайте також:

Посадовців “Київзеленбуду” підозрюють у розтраті мільйона на благоустрої парку

Міст Патона потребує невідкладного капремонту — науковці

На Осокорках зносять найстарішу дерев’яну садибу Лівобережжя