Шарівський палац на Харківщині почнуть реставрувати

/ Події /

Департамент капітального будівництва Харківської ОВА уклав договір на розробку проєктної документації для реставрації національної памʼятки - Шарівського замку в Богодухівському районі.

Про це повідомляє Харківський антикорупційний центр з посиланням на систему Prozorro.

За даними ХАЦ, договір на суму 1 497 948 грн підписали без проведення аукціону з харківською компанією ТОВ “Архаус”, яку очолює Сергій Зінченко. При цьому в Prozorro не оприлюднили сам документ із деталями умов співпраці.

Підрядник має завершити розробку проєктної документації до 31 грудня 2025 року. Вона включатиме реставраційні, протиаварійні та невідкладні консерваційні заходи.

Шарівський палац на Харківщині. Липень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

Шарівський палац — архітектурна пам’ятка кінця XIX століття з парковою зоною, збудована цукровим магнатом Леопольдом Кенігом. У радянський період комплекс використовували як санаторій.

До повномасштабного вторгнення палац планували включити до програми “Велика реконструкція”. У 2023 році голова облради Тетяна Єгорова-Луценко зазначала, що повне відновлення під час війни є недоцільним.

Шарівський палац на Харківщині. Липень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

“Ставимо задачу щодо консервації, і будемо паралельно рухатися щодо співпраці з міжнародними партнерами та, це вже після перемоги, щодо того, щоб ми були у цій програмі “Велика реставрація культурної спадщини”, — казала посадовиця.

Раніше волонтер Олексій Толкачов заявляв, що планував перетворити палац на культурний та туристичний центр, але у 2013 році обласна рада відмовилася передати комплекс в оренду.

 

 

Читайте також:

Суд дозволив забудову на місці історичної лісопильні Сніжка попри археологічний статус території

В Бородянці встановили перше модульне підземне укриття

Одеська влада визнала самочинною скандальну надбудову на пляжі “Ланжерон”