На фестивалі у Берліні покажуть проєкт Жанни Кадирової про наслідки підриву Каховської ГЕС

Мистецький проєкт "The Forest" розповідає про екологічну катастрофу на Каховському водосховищі після того, як росіяни підірвали дамбу у 2023 році.

Про це повідомили на сторінці фестивалю в Instagram.

У центрі проєкту — інсталяція з човном, встановлена на рівні води, який існував до зникнення водосховища. Тепер човен виглядає так, ніби тоне в густих заростях нового лісу, який за рік швидко виріс на висохлому дні.

Відео в проєкті фіксує ритм природних змін протягом року, а фотографії передають плин часу та формування нового ландшафту. Водночас територія залишається замінованою.

Зображення: CTM Festival

Над проєктом Жанна Кадирова працювала упродовж двох років. Її роботи поєднані з архівними матеріалами та документами, також творами інших художників. Це допоможе глибше поглянути на історію Каховської гідроелектростанції, а також масштаби затоплення і втрати культурної спадщини.

Проєкт представлять у межах виставки CTM 2026: Echoes of Tumult, яка триватиме від 23 січня до 22 березня. Вхід — вільний.

 

 

Читайте також:

Реставрація Africa Hall в Ефіопії отримала премію WMF/Knoll Modernism Prize 2026

BIG показала хід будівництва флагманської фабрики San Pellegrino в Італії

Arctic Monkeys випустили нову пісню для збору коштів дітям, постраждалим від війни