Компанія Ілона Маска The Boring Company збудує транспортний тунель у Дубаї

The Boring Company, що належить Ілону Маску, отримала дозвіл на будівництво Dubai Loop – 17-кілометрового транспортного тунелю під Дубаєм.

Перша черга Dubai Loop матиме 11 станцій та перевозитиме 20 000 пасажирів на годину. Тунель буде обладнаний електричними транспортними засобами, які пересуватимуться по заданому маршруту зі швидкістю до 160 км/год, пише Dezeen.

“Це буде наче кротова нора. Ви просто входите в один кінець міста – бум! – і виходите в іншій його частині”, – заявив Ілон Маск на Всесвітньому саміті урядів 2025 у Дубаї.

У майбутньому The Boring Company планує розширити тунельну систему по всьому емірату Дубай, довівши її пропускну здатність до 100 000 пасажирів на годину.

Dubai Loop стане продовженням проєкту Loop у Лас-Вегасі, який працює від 2021 року. Ця система обслуговує конгрес-центр Лас-Вегаса, де пасажири пересуваються у автомобілях Tesla Model 3 між станціями на швидкості до 64 км/год.

Майбутні етапи розвитку Vegas Loop передбачають розширення мережі до 104 станцій та 110 км тунелів.

Ілон Маск планує нові тунельні проєкти

Окрім Dubai Loop, Маск раніше пропонував побудову подібних тунелів у Маямі для вирішення проблем із заторами. The Boring Company також тестує високошвидкісний транспорт у дослідницькому тунелі в Лос-Анджелесі, який був завершений у 2018 році та має 1,83-кілометровий трек для випробувань авто на швидкості 240 км/год.

У грудні 2024 року Маск заявив, що його компанія могла б побудувати трансатлантичний тунель між Нью-Йорком і Лондоном приблизно за 20 мільярдів доларів, що у 1000 разів менше за попередні оцінки.

 

 

Читайте також:

У Дубаї зведуть надвузький хмарочос шириною всього в одну квартиру

У Дубаї збудують найзеленіше шосе в світі з трамваями на сонячних батареях і міськими фермами

Дубай хочуть перетворити у місто для пішоходів. У планах — 6,5 тис. км пішохідних доріжок