Про це повідомили у Департаменті охорони культурної спадщини.
“На жаль, ці монументальні твори сьогодні перебувають у поганому стані через невідповідне використання, відсутність ремонтних робіт, занедбаність самих будівель. Також небезпекою є їхнє фізичне знищення через утеплення стін тощо”, — йдеться у дописі.
До реєстру внесли наступні обʼєкти:
- Мозаїчне панно на ресторані “Вітряк”, що на проспекті Глушкова. Авторами панно є художники Віктор Зарецький, Алла Горська і Борис Плаксій.
- Мозаїчне панно “Квітучі сади” (“Україна молода”) на фасаді будівлі на Дарницькому бульварі художника-монументаліста Федора Тетянича.
- Мозаїчне панно “Наука” на стіні корпусу № 18 факультету інформатики та обчислювальної техніки КПІ на вулиці Політехнічній. Його автор теж Тетянич.
- Ансамбль мозаїчних панно на житлових будинках на Берестейському проспекті. Серія мозаїк створена у 1967–1979 роках.
Зазначимо, новий статус допоможе вберегти мозаїки від знищення.
Нагадаємо, у Львові обіцяють повернути закриту утеплювачем 20-метрову мозаїку на стадіоні СКА.
Читайте також:
У Львові обіцяють повернути закриту модерністську мозаїку на стадіоні СКА
Власник приміщення, де знищили мозаїку Богдана Сойки, пообіцяв відновити її

