WiZ від Signify. Так само просто, як вкрутити лампочку

/ Декор /

Інтелектуальні технології завойовують все більше простору в сучасних оселях, полегшуючи наше повсякденне життя та допомогаючи створювати особливу атмосферу. Знайомимось із новою системою керування розумним світлом WiZ від компанії Signify.

«Якось, коли він був дитиною, згасла електрика, і його мати відшукала і запалила свічку. Ця коротка година, поки горіла свічка, була годиною чудових відкриттів: світ змінився, простір перестав бути величезним і затишно зімкнувся навколо них. Мати і син сиділи вдвох, дивно перетворені, щиро бажаючи, щоб електрика не включалася якнайдовше». Це Рей Бредбері у романі «451 градус за Фаренгейтом» описує один простий, на перший погляд, момент із буденного життя героїв: сприйняття навколишнього простору змінюється драматично, варто лише змінити джерело світла. Сьогодні це до болю знайоме ледь не кожному українцеві. Але завдяки розвиненню інтелектуальних технологій у наших руках є інструмент, здатний і без примусових електричних маніпуляцій керувати тією самою атмосферою, передбачати настрій, точніше, формувати його в якомусь сенсі і, безумовно, впливати на емоції. Цей інструмент — розумне світло.

Найцікавіша річ у розумному освітленні – можливість задіяти різноманітні сценарії, у тому числі динамічні, наприклад, коли світло змінює свою інтенсивність і колірну температуру з рухом солнця

Авжеж, ніхто не заборонить вам користуватися звичайними лампочками, але вони мають лише два відомі стани — ввімкнено чи вимкнено, так вони працюють, тоді як у розумного світла приголомшливих у повному сенсі слова можливостей більше. Скажімо, ви бажаєте прокидатися о 7-й ранку без звуку будильника і без зайвих зусиль засинати щовечора о 22-й годині. Або вам потрібно підвищити власну робочу активність і нарешті закінчити свій 200-сторінковий роман. Чи домогосподарка, чиї руки занурені в тісто, хоче ввімкнути голосом світло на кухні. Чи вам потрібно додати трохи романтики в буденність, поселивши в кімнатах таємниче мерехтіння вогників, сріблясте сяйво зірок або полум’я каміна. А може, вам украй набридло забувати вимкнути зайве світло в домі й хотілося б, щоб це відбувалося автоматично? Все це і безліч інших сценаріїв для повсякденного життя сьогодні легко запрограмувати через систему інтелектуального світла. Воно дає змогу регулювати яскравість, колірну температуру, режими та обирати відтінок освітлення із 16 мільйонів (!) кольорів.

Ми знайшли універсальне розумне світло, просте, продумане, користуватися яким не складніше, ніж повернути ручку вмикача, — це WiZ від Signify

WiZ дає змогу керувати освітленням не тільки через додаток, а ще і за допомогою спеціального перемикача — пульта дистанційного керування WiZmote

WiZ дає змогу керувати освітленням не тільки через додаток, а ще і за допомогою спеціального перемикача — пульта дистанційного керування WiZmoteЗазвичай «розумне світло» складається з освітлювальних пристроїв та електронних систем, які керують ними. Компоненти освітлення бувають різних типів: люмінесцентні, ксенонові, LED-лампи та інші. Системи керування містять сенсори, мікроконтролери, приймачі та інші елементи, що відповідають за поведінку світла. А «спілкуються» вони між собою, як і потрібно в епоху «інтернету речей», через бездротовий зв’язок. Internet of Things, або скорочено IoT — цю концепцію представив у 1999 році британський інженер Кевін Ештон, який вважав, що головними постачальниками інформації в мережу стануть різноманітні датчики, камери, банкомати, сенсори тощо, які виключать людину із цього ланцюга. В наш час цим терміном визначають передачу даних бездротовою мережею між фізичними об’єктами («речами»), які обладнані вбудованими технологіями для взаємодії між собою чи навколишнім середовищем, наприклад модулями Wi-Fi та Bluetooth.

Завдяки розвиненню інтелектуальних технологій у наших руках є інструмент, здатний і без примусових електричних маніпуляцій керувати атмосферою, передбачати настрій і впливати на емоції — це розумне світло

Як же користувачеві розібратися в різноманітних системах автоматичного керування освітленням, присутніх сьогодні на ринку? Здається, ми знайшли універсальне розумне світло, просте, продумане, користуватися яким не складніше, ніж повернути ручку вмикача, — це WiZ від Signify.

У 2019 році світовий лідер у сфері освітлення викупив молодий гонконгський стартап-бренд, який своєю місією бачить створення розумного світла, доступного для кожного, незалежно від того, де він мешкає: у невеликій квартирі-студії чи в заміському маєтку. І Signify допомагає цій мрії здійснюватися. Сьогодні WiZ охоплює мільони підключених приладів у понад 60 країнах світу.

Простими словами, WiZ — це IoT-платформа для інтелектуальних світлових рішень і послуг. Вона містить програмне забезпечення у вигляді зручного багатофункціонального додатку WiZ, а також хмарні сервіси та продукти під однойменним брендом: смарт-лампочки, які зовні як дві краплі води схожі на своїх звичайних «братів», портативні світильники, світлодіодні стрічки, пристрої й аксесуари, серед яких розумні розетки та вимикачі. Працює екосистема на основі Wi-Fi. Додаткові датчики руху та пульти дистанційного керування надають WiZ більше можливостей, ніж мають інші інтелектуальні освітлювальні Wi-Fi-прилади.

Проста у використанні розумна портативна кнопка вражає тим, що працює всюди. Почепіть їі на стіну без допомоги гвинтів, у куті, на металевій поверхні, або носіть її з собою по дому і керуйте світлом одним дотиком пальця

Платформа призначена для якнайширшого кола користувачів, особливо для тих, кого цікавлять інновації та сучасні технологічні рішення для оселі. «Різноманітність є частиною нашого бренду, а отже, ми вітаємо культуру рівності, включаючи расу, релігію, вік, стать, національне походження тощо», — говорить директор ТОВ «Сігніфай Україна» Олексій Шершень.

Додаток WiZ простий у використанні навіть для тих, хто не «вариться» в технічній сфері. Він має повний функціонал, просту навігацію та інтуїтивно зрозуміле керування. Редакція PRAGMATIKA.MEDIA особисто переконалася в цьому, попрацювавши із застосунком і смарт-світильниками WiZ. І так — доступна українська версія програми.

Найпростіший спосіб ближче ознайомитися з екосистемою — замінити одну з ваших старих лампочок на WiZ і особисто переконатися, як просто все працює. Ви можете придбати основні поширені типи ламп, включаючи E27, E14 і GU10. Вони доступні трьох типів: білі з регулюванням яскравості, регульовані (зазвичай від теплого світла від 2200 K до холодного 6500 K) і різнобарвні (повний спектр мільйонів кольорів на вибір).

Зазвичай «розумне світло» складається
з освітлювальних пристроїв та електронних систем, які керують ними. А «спілкуються» вони між собою, як і потрібно в епоху «інтернету речей», через бездротовий зв’язок

Оскільки WiZ використовує Wi-Fi, кількість лампочок, які можна підключити, залежить від маршрутизатора. Зазвичай вони підтримують до 254-х пристроїв, але це разом з усіма іншими пристроями, які підключаються до одного джерела Wi-FI: комп’ютерами, планшетами, навушниками, телевізорами та іншими девайсами. Дотримуючись вказівок і порад у додатку, лампочки досить легко підключити. Застосунок допоможе розподілити джерела освітлення по групах, щоб спільно керувати приладами в кімнатах. Єдина умова — гарний Wi-Fi там, де плануєте підключити WiZ.

Після того, як освоїте роботу зі смарт-лампочкою WiZ, додайте один із переносних світильників бренду, наприклад настільний Hero чи Pole для підлоги. Вам сподобається міняти їх інтесивність, режим і колір — це наче забавка. До речі, дітям особливо до душі кольорова модель Mobile із ручкою для перенесення: вони залюбки беруть світильник із собою до ліжка чи замість ліхтаря в намет.

За допомогою світлодіодної стрічки WiZ можна зробити підсвітку, скажімо, кухонного фартуха чи узголів’я в спальні, або додайте фантазій і не зупиняйтесь. Стрічка доступна довжиною 2 м, а також є подовжувачі довжиною 1 м, що дозволяє створити загальну максимальну стрічку в 10 м.

“Оселити” в своїй домівці розумне світло дуже легко – достатньо замінити звичайну лампочку на смарт-лампочку WiZ

Зазвичай розумні лінійки світла керуються з додатка або за допомогою голосового помічника, але іноді простіше скористатися спеціальним перемикачем — пультом дистанційного керування WiZmote. Корисний інструмент, який можна тримати, скажімо, на столі, щоб не тягнутися кожного разу за телефоном. До того ж так смартфон перестає бути єдиним засобом контролю світла, з’являється альтернатива. WiZmote допомагає увімкнути/вимкнути, затемнити, задіяти режим нічного освітлення та обрати одну з чотирьох сцен. Більшість конкурентів WiZ не надають подібних пультів.

Окремої уваги заслуговує лінійка вуличного освітлення WiZ. Наприклад, зовнішні настінні світильники Elpas Wall, терасні String Lights, ідеальні для саду та патіо, прожектори Spotlight, які прикрасять під’їзну доріжку чи задній двір. Всі зовнішні світильники WiZ водонепроникні, стійкі до ультрафіолету та не залежать від мінливості погоди. Цікаво, що встановити їх легко власноруч, за принципом «зроби сам», без залучення фахівця. А якщо маєте сумніви, то в YouTube є наочні відеоінструкції, як це зробити.

Підтримка Amazon Alexa, Google Assistant і SmartThings

Додаток використовується як незалежно, так і легко інтегрується в більшість відомих сьогодні систем керування будинком, тобто якщо у вас уже встановлене якесь обладнання, то міняти його причин немає.

Доступна підтримка Amazon Alexa та Google Assistant, що дає можливість голосового керування освітленням, зокрема налаштування кольорів, сцен і яскравості.

Додаток WiZ призначена для якнайширшого кола користувачів, особливо для тих, кого цікавлять інновації та сучасні технологічні рішення для оселі

Також платформа сумісна із Samsung SmartThings. Це зручно, якщо ви використовуєте цю систему для автоматизації, і ще більше розширює сферу застосування WiZ.

І хоча WiZ фокусується на освітленні, в майбутньому планується додати систему безпеки — для вашого комфорту та спокою.

Додаток WiZ простий у використанні навіть для тих, хто не «вариться» в технічній сфері

Ненудне життя за сценарієм

Щоб користувачеві не розгубитися в налаштуваннях, у додатку вже передбачені різноманітні готові сцени освітлення: динамічні, тобто такі, в яких світловий малюнок постійно змінюється («Камін», «Вечірка», «Романтика», «Ліс» тощо), сценарії до свят («Різдво», «Хелловін» та інші), спеціальні сцени для засинання та пробудження тривалістю 30 хвилин, коли світло поступово змінює яскравість залежно від часу доби, підлаштовуючись до циркадних ритмів людини. Також програма пропонує вибір різної колірної температури як білого світла, так і різнобарвного. Авжеж, найбільш цікавими є динамічні сцени. Наприклад, завдяки «Каміну» чи «Океану» ваші світильники можуть м’яко змінювати кольори, створюючи більш насичений настрій, ніж лише суцільний колір, дозволяючи і справді відчути себе в затишному кріслі біля каміна чи на терасі біля моря, посеред таємничого мерехтіння різнокольорових ліхтариків. Безумовно, за допомогою WiZ можна створити власні сценарії освітлення: система закарбує їх у пам’яті та відтворить у відповідний момент.

У багатофункціональному додатку WiZ легко обрати один з попередньо встановлених сценаріїв, наприклад, зменшити яскравість світла при перегляді кіно з друзями

Технологія SpaceSense, домашні улюбленці та збереження енергії

Довгий час заощаджувати електроенергію в подібних системах допомагали датчики руху. Та нещодавно WiZ розробила власну технологію SpaceSense, що перетворює самі світильники на детектори руху, використовуючи сигнал Wi-Fi, який уже є в кімнаті. Присутність людини в приміщенні створює перешкоди у Wi-Fi-хвилях, на які реагує світильник, вмикаючись, коли ви з’являєтесь у кімнаті, чи вимикаючись, коли її залишили. Це єдине у світі сенсорне Wi-Fi-рішення для розумного світла. Щоб активувати SpaceSense, потрібно мінімум два джерела світла WiZ (лампи, світильники тощо) або пристрої, наприклад розумні розетки, тоді як необхідність у використанні додаткового обладнання для виявлення руху (того самого датчика) відпадає. У застосунку WiZ можна обрати режим, яким вас буде «зустрічати» світло під час появи в кімнаті, більше того, чутливість системи налаштовується таким чином, що реагує тільки на рух людини: домашній улюбленець не зможе завадити вашому сну вмиканням світла серед ночі. І не будемо нагадувати, що самі розумні лампи є енергозберігаючими й можуть працювати досить тривалий час без заміни.

WiZ створила власну технологію SpaceSense, через яку самі світильники виконують роль детектору руху, автоматично вмикаючись чи вимикпючись

А навіщо вам дві?

PRAGMATIKA.MEDIA вже знайомила читача з лінійкою розумного світла Philips Hue від Signify. Нам стало цікаво, чим зумовлена поява ще однієї — WiZ, і як вони співіснують. Ось що із цього приводу розповів Олексій Шершень: «Досить часто компанії мають декілька брендів із різною цільовою аудиторією (як, наприклад, група VAG, що володіє брендами «Фольксваген» та «Ауді»). Бренди Philips Hue та WiZ — не виняток. У WiZ головний користувач — це ентузіаст Connected Home: завжди серед перших, хто пробує нову технологію розумного дому. Активно вивчає інновації та нові бренди на ринку, щоб знайти найкраще рішення для своїх потреб. Окрім того, WiZ більш лояльний у ціні, тому має ширшу цільову аудиторію. У Philips Hue — це лайфстайл-мисливець: він віддає перевагу брендам преміум класу, стежить за останніми тенденціями та готовий платити більше за статусність та інноваційність. Споживач Philips Hue полюбляє створення вау-ефекту, користуючись інноваційними технологіями».

Найпростіший спосіб ближче ознайомитися з екосистемою — замінити одну з ваших старих лампочок на WiZ і особисто переконатися, як просто все працює

 

Маючи в руках такий інструмент як WiZ, ви самі стаєте світловим дизайнером своєї оселі

Маючи в руках такий інструмент як WiZ, ви самі стаєте світловим дизайнером своєї оселіОтже, якщо ви прихильник інтелектуальних технологій для оселі, але ще не знаєте, яке саме розумне світло обрати, або вже маєте систему керування домом, але бажаєте чогось цікавого, — сміливо обирайте платформу WiZ. Зробити це просто: достатньо замінити звичайну лампочку на смарт-лампочку WiZ.

 

Переглянути статтю у форматі PDF: