VEKA. Вікно в Японію у Львові

/ Арт /

25 вересня у львівському артцентрі «Дзиґа» компанія VEKA Ukraine та PRAGMATIKA.MEDIA провели тематичний вечір для архітекторів, дизайнерів і девелоперів, присвячений японському образотворчому мистецтву. Художник Нікіта Власов здивував гостей незвичайним артперформансом.

Історія японської гравюри розповідає, що робота над твором складалася з трьох етапів: виконання малюнка, створення відбитка на дерев’яній основі та нанесення фарби на форму з подальшим відображенням гравюри на особливому папері. Якість результату залежала від трьох майстрів: художника, різьбяра та друкаря.

Дмитро Фірсов, керівник відділу інжинірингу компанії VEKA

Компанія VEKA Ukraine розробила обрамлення для робіт японських художників, які були представлені на вечорі

Історія японської гравюри розповідає, що робота над твором складалася з трьох етапів: виконання малюнка, створення відбитка на дерев’яній основі та нанесення фарби на форму з подальшим відображенням гравюри на особливому папері

Тематичний вечір для архітекторів, дизайнерів та урбаністів у Львові, присвячений японському мистецтву, також складався з трьох частин. В організації заходу брали участь три сторони.

Головний редактор архітектурного журналу PRAGMATIKA.MEDIA Костянтин Ковшевацький поділився глибоким захопленням японською гравюрою та продемонстрував гостям частину своєї колекції.

Костянтин Ковшевацький, головний редактор видання PRAGMATIKA.MEDIA

Художник Нікіта Власов

Українські представники міжнародної компанії з виробництва профілів для віконних і дверних систем VEKA Дмитро Фірсов та Сергій Губка розповіли, як за допомогою сучасних технологій можна грамотно оформлювати витвори мистецтва, дбаючи про їх збереження. Роботи японських майстрів, представлені на вечорі, були поміщені у сконструйовані компанією обрамлення.

Дмитро Фірсов і Сергій Губка розповіли про оформлення витворів мистецтва за допомогою сучасних технологій

Сергій Губка та Дмитро Фірсов

Ірина Шопа, СЕО PRAGMATIKA.MEDIA, та Жанна Ржанова (archimatika)

Юрій і Олена Подолюк («Євровектор»)

Архітектор і художник Нікіта Власов провів для глядачів артперформанс: на очах публіки народилася картина в синтетичній техніці, натхненій японською сумі-е

Мар’ян Кардаш (проєкт contest.com.ua), Тарас Зінченко (Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа») та Ірина Паракуда (Double I Group)

Архітектор і художник Нікіта Власов провів для глядачів артперформанс: на очах публіки народилася картина в синтетичній техніці, натхненій японською сумі-е. Цей вид живопису японці запозичили з культури Китаю в XIV ст. Експресія монохромних лаконічних композицій Нікіти Власова — данина поваги східним традиціям і вираження власної внутрішньої свободи, а туш для художника — особлива мова й унікальний інструмент для філософської медитативної творчості.