Transient Ring. Артефакт бетонної імперії від Studio Renn

Із початку XX століття у світі архітектури керує бетон. У руках Ле Корбюзьє, Вальтера Гропіуса і Тадао Андо він набуває поетичного характеру. Ряди оспівувачів матеріалу поповнюють і майстри ювелірного дизайну. Діаманти, втоплені в бетоні, — на що натякають автори індійського бренду Renn? Бідність і багатство? Простота й вишуканість? Зміни та сталість? Вада й досконалість? І всі ці припущення будуть правдою, адже для засновників студії за кожним об'єктом, що створюється, — ціла палітра смислів і образів.

Studio Renn — студія ювелірного дизайну, заснована Рошні та Рахулом Джавері у 2018 р. у Мумбаї. Відкриття компанії для її засновників було кульмінаційним моментом тривалого шляху дослідження мистецтва. Вивчаючи та колекціонуючи художні твори, Рошні та Рахул прийшли до власного інструменту висловлювання. Створення ювелірних виробів для них — це щось відмінне від бізнесу та виробництва гарних аксесуарів. «Речі є більшими, ніж сума їхніх частин», — міркує засновник студії Рахул Джавері. Для дизайнера це фізичне втілення ідей актуальних, значущих, спрямованих у майбутнє.

Фото: Studio Renn

 

Рахул Джавері — співзасновник, креативний директор і дизайнер компанії. У ньому поєднуються якості бізнесмена та навички майстра обробки дорогоцінного каміння, любов до мистецтва та творчого процесу.

Рошні Джавері — співзасновниця компанії, яка відповідає за комунікації та відносини з партнерами, просування маркетингових ініціатив і розроблення планів зростання. Рошні стежить, щоб бренд випереджав очікування, залишаючись вірним своїй філософії.

«Ювелірна справа для нас — спосіб вираження, — пояснює Рахул. — Усе, що ми робимо, бере витоки в чуттєво-ментальному просторі, є реакцією на якийсь час і навколишній світ». Сучасне мистецтво для засновників студії — це дзеркало того, що відбувається довкола. Кожен предмет Renn починається з рефлексії автора і супроводжується розповіддю. Будь-який виріб — індивідуальний, унікальний, метафоричний, сенс його варто читати «між рядків».

«Речі є більшими, ніж сума їхніх частин»,— Рахул Джавері

«Кожен об’єкт для нас — це стрибок віри», — говорить Рахул Джавері, роблячи невід’ємною частиною творчого процесу постійні пошуки та непередбачуваність фіналу. — Я ніколи не знаю, що вийде з того, що ми задумали. Якщо ми точно знатимемо, які відкриття нас чекають надалі, значить, ми щось робимо не так». Майстри постійно відкриті для експериментів і шукають натхнення у спілкуванні з іншими творчими одиницями. «Міждисциплінарний діалог може принести щось унікальне», — стверджує креативний директор бренду.

Кулон/брошка Boletus Sp, рожеве золото, діаманти. Фото: Rema Chaudhary

У результаті співпраці з Material Immaterial studio, дизайнерами, що створюють функціональні та декоративні об’єкти з бетону, народився новий експеримент — Transient Ring. «Нас завжди захоплював бетон. Це простий і скромний, але дуже важливий матеріал для нашої цивілізації, адже з нього збудовані сучасні міста», — розповідає Рахул.

Перстень Gemstone Puffball, біле золото, бірманські сапфіри, діаманти. Фото: Rema Chaudhary

Transient Ring — це каблучка, виготовлена з бетону та інкрустована золотом і діамантами. Найбільший діамант у 1,54 карата має грушоподібну форму. Поверхня та краї каблучки навмисно «пошкоджені»: у процесі виготовлення виріб обробили кислотою, створивши ілюзію руйнування від часу. Цією «вадою» майстри натякають на мінливий характер матеріалу і відсилають до образу сучасного міста, що постійно трансформується.

«Бетон — живий матеріал, який постійно змінюється. Реагуючи на довкілля, згодом він покривається патиною. У бетона короткий термін служби — 30–40 років, тому все, що з нього виконане, має крихкість, невловимість. У цьому є щось поетичне», — ділиться Рахул.

Сережки Rainbow Bracket, рожеве золото, бірманські сапфіри, діаманти. Фото: Rema Chaudhary

Ідея постійної мінливості проходить червоною ниткою через усю філософію компанії. «Наші процеси та думки визначають, хто ми. Ці процеси мінливі та постійно розвиваються. У наших роботах — утілення духу дослідника нового століття», — вважають Рахул і Рошні.

Сережки Rainbow Bracket, біле золото, діаманти. Фото: Rema Chaudhary

Речі є більшими, ніж сума їхніх частин: предмети Studio Renn — це своєрідні артефакти нашої епохи, що говорять про сучасні матеріальні та нематеріальні цінності, образ сучасного міста та людини, яка живе в ньому.

 

Розмовляла: Марія Голубка