Timeless Italian. Гранд-тур історією Poltrona Frau разом із Dominio

/ Події /

23 червня у просторі D.Hub столичного ТЦ «Домосфера» салон Dominio та видання PRAGMATIKA.MEDIA зібрали архітекторів і дизайнерів, щоб познайомити з історією італійського дизайну та мистецтва, філософією фабрики Poltrona Frau, особливостями її виробництва та дати можливість наживо доторкнутися до іконічних предметів меблів, серед яких легендарні крісла Archibald.

Самотній і одержимий жагою подорожей Шарль Бодлер знаходив поетику в місцях відправлення і прибуття, романтизуючи образи машин, що рухаються. Захоплюючись технологічними досягненнями, що перетворюють складні пристрої на граційних істот, він писав, що кораблі викликають «глибоке і таємниче захоплення», що вони — «гігантські тварини, наповнені духом, стражданнями й обтяжені всіма наріканнями і прагненнями людства».

23 червня в просторі D.Hub столичного ТЦ «Домосфера» салон Dominio та видання PRAGMATIKA.MEDIA зібрали архітекторів і дизайнерів, щоб познайомити з історією італійського дизайну та мистецтва, філософією фабрики Poltrona Frau

У 1971 р. Федеріко Фелліні, захоплений «морським чудовиськом», подібно до французького поета, відтворює вигляд знаменитого лайнера «Рекс» (у перекладі з лат. rex — «цар», у цьому разі — монарх Савойської династії), що потонув на той час у хвилях історії. ««Рекс»! «Рекс» — це найкраще, що створив режим!» — тріумфують персонажі його кінострічки «Амаркорд», жителі провінційного італійського містечка.

Костянтин Ковшевацький, головний редактор PRAGMATIKA.MEDIA, Ірина Шопа, CEO PRAGMATIKA.MEDIA, Юрій Порубченко, керівник Dominio Group

«Рекс» був одним із тих величезних кораблів, які будували заради Гранд-турів (The Grand Tour) — великих подорожей молодих людей із метою продовження свого навчання. Спущене на воду 1931 р., судно вразило світ не лише масштабами, а й революційною концепцією відкритості: окрім розкішного та дорогого першого класу, тут були передбачені другий, третій і четвертий, тобто туристичні.

Крім того, грандіозний лайнер був утіленням нової парадигми: швидкість — головна розкіш світу. Оздоблення «плавучого палацу» демонструвало рівень комфорту, витонченості та всіх ноу-хау, які принесло XX сторіччя. А меблюванням розкішних інтер’єрів займалася невелика на той момент мануфактура з Турина — Poltrona Frau.

Міла Шаршова та Ліна Федоренко

Галина Нікуліна та Леся Блага

Тетяна Денисенко та Наталія Захарченко

Сьогодні Poltrona Frau — один із лідерів у виробництві меблів, чиї об’єкти представлені в більш ніж 50 країнах світу. Об’єкти бренду можна побачити в першому Apple Store у Нью-Йорку (США), оперному театрі в Осло (Норвегія), Королівському Шекспірівському театрі в місті Стратфорд-на-Ейвоні (Велика Британія), італійському посольстві у Вашингтоні (США), Палаці мистецтв королеви Софії у Валенсії (Іспанія), художньому музеї Getty Center у Лос-Анджелесі (США), глядацькій залі Башти Інновацій Жокей-клубу в Гонконзі (Китай) та ще в сотні церков, концертних залів, конгрес-холів…

У роботах майстрів фабрики можна впізнати почерк знаменитих архітекторів і дизайнерів, серед яких цілих 12 прітцкерівських лауреатів! Але повернемося до Турина.

Турин — місце, де бере початок історія компанії Poltrona Frau, батьківщина італійської корони. Це було душне і еклектичне місто, яке передчувало війну та італійський раціоналізм, коли молодий лейтенант, заповзятливий і амбітний Ренцо Фрау, вирішив, що займатиметься виробництвом меблів. Уже співпрацюючи на той час з англійськими марками з виробництва штучної шкіри, у 1912 р. він заснував фабрику і, надихнувшись поїздкою до Великої Британії, створив перші моделі — крісло й диван Chester, що виробляються донині і є найкращими зразками ручної роботи.

Костянтин Ковшевацький розповідає про вражаючу історію фабрики Poltrona Frau

Олексій Бреус

Тетяна Сауляк і Ольга Набігуз

Юрій Порубченко, керівник Dominio Group, Ірина Шопа, CEO PRAGMATIKA.MEDIA, Костянтин Ковшевацький, головний редактор PRAGMATIKA.MEDIA

Один із сучасних італійських журналістів спробував описати створення оббивки в техніці капітоне для цього легендарного дивана й побачив у ньому те саме, що побачили Бодлер і Фелліні в грандіозних кораблях: «Найскладніша, найстаріша модель компанії на початку роботи схожа на доісторичну тварину. Це безформний об’єм, з якого виступають ниткоподібні відростки. Це оголена душа сидіння, на якому вже розміщені набивка та струни для капітоне…».

 

Більше, ніж любов

Ренцо Фрау виявився і талановитим дизайнером, і грамотним бізнесменом. Фабрика Poltrona Frau стала не лише виробничим майданчиком, а й місцем зустрічей культурної еліти. Нові моделі з’являлися одна за одною, а рекламні слогани просто кричали про якість пропонованого продукту. В одному з кольорових журналів сам Всевишній відпочиває в кріслі компанії, а на іншому плакаті повідомляється, що вироби фабрики — це «більше, ніж любов».

Саме завдяки любові до своєї справи маленька мануфактура поступово виросла в один із провідних світових брендів. І якщо ми вже говоримо цього разу про подорожі, то не можна не згадати про значну роль цієї теми в розвитку компанії. Справа в тому, що одним із успішних і перспективних напрямів фабрики став сегмент Interiors in Motion (інтер’єри для транспорту).

Ось тут і хочеться згадати і про поетику машин, що рухаються, і про «морських чудовиськ», і про швидкість як ознаку розкоші нового світу. Адже фабрика Poltrona Frau меблює салони автомобілів для Ferrari, Lexus, Maserati, Rolls-Royce, Alfa Romeo, Land Rover, Lancia, Audi, Porsche, Volkswagen, Infiniti, швидкісного італійського поїзда Italo, бере участь у створенні інтер’єрів приватних яхт і гелікоптерів, проєктує меблі для салонів бізнес-класу в літаках європейських і азійських авіаліній.

Найскладніше в оздобленні автомобільних салонів, на думку майстрів фабрики, це робота над панеллю приладів, оскільки унікальність і неповторність кожного автомобіля однакової марки міститься в деталях. Клієнт може обрати на свій смак не лише зразок шкіри, а й колір нитки, характер і щільність стібка. Таке трепетне ставлення до дрібниць — один із секретів успіху компанії.

Другий сильний козир Poltrona Frau — в самому матеріалі. Шкіра, з якою працює фабрика, відома у всьому світі як Pelle Frau®. У компанії своя запатентована технологія виробництва, у якій величезне значення приділяють ручній праці. Нинішні представники бренду самі про себе говорять так: «Ми використовуємо найсучаснішу технологію у світі — ми використовуємо наші руки». Фабрика має свою тестову лабораторію, де шкіра після ретельного відбору проходить 3 етапи обробки, перш ніж стати частиною нового геніального твору.

 

Ідеї, що не тьмяніють із часом

Один із таких геніальних творів — іконічна модель крісла Archibald, створена французьким архітектором і дизайнером Жаном-Марі Массо у 2009 р. Одного разу він сказав: «Я сподіваюся, мої ідеї з часом не потьмяніють». Ідея Archibald не тільки не тьмяніє, а й постійно перевтілюється, як згодом красиво старіє та перевтілюється сама шкіра у виробах компанії. «Іноді треба зосередитися на чомусь, поки воно не дозріє. Саме це я й зробив, працюючи з Арчібальдом», — розповідає архітектор. Сьогодні сімейство Archibald налічує кілька модифікацій, що містять і барні стільці, і лаундж-крісло. Найсвіжіша модель — Archibald Large.

Речі, які створюють дизайнери для фабрик такого рівня, важко оцінити повною мірою, лише гортаючи каталоги. Їх треба досліджувати наживо. Коли ми говоримо про те, що об’єкти Poltrona Frau стоять у масштабних проєктах усіх континентів, то з особливим захопленням і радістю усвідомлюємо, що сьогодні найкращі зразки компанії можна побачити і в нашій країні.

Офіційним представником бренду в Україні є компанія Dominio Group. Поряд із такими марками, як Rimadesio, Ceccotti, Zanotta, Flexform, компанія пропонує продукт Poltrona Frau. З моделлю нового крісла Archibald Large можна ознайомитись у столичному салоні Dominio Home, розташованому в торговому центрі «Домосфера».

Олена Фатєєва

Ярослава Желдак

Павло та Наталія Недашковські

Ірина Шопа, CEO PRAGMATIKA.MEDIA

Під час тематичного вечора Timeless Italian, організованому колаборацією PRAGMATIKA.MEDIA та Dominio Group 23 червня у просторі D.Hub, гості не тільки змогли здійснити «Гранд-тур» історією компанії Poltrona Frau, але й доторкнутися до «живих» крісел, представлених в експозиції.

Після лекції головного редактора журналу Pragmatika Костянтина Ковшевацького керівник компанії Dominio Group Юрій Порубченко запросив архітекторів і дизайнерів на своєрідну екскурсію: «Сьогодні наш салон представляє крісла сімейства Archibald, але також ми приділили увагу таким світовим іменам, як Джо Понті та Роберто Лаццероні, розмістивши в експозиції предмети цих дизайнерів. Кожна композиція супроводжується QR-кодом із переходом на сайт, де ви можете докладніше дізнатися про всі вироби. Запрошую вас протестувати ці речі та зрозуміти, як знамениті італійські майстри уявляли собі цю лінію, цю ергономіку, цей дизайн».

 

/Матеріал опубліковано на сторінках #33 тому PRAGMATIKA.MEDIA/