В Україні спростили процедури у сфері містобудівної діяльності в умовах воєнного стану

/ Події /

Володимир Зеленський підписав Закон №7282, який передбачає спрощення процедур у сфері містобудівної діяльності.

Про це повідомив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. 

За його словами, оновлений нормативно-правовий акт дозволить створити можливості для якнайшвидшого відновлення населених пунктів, а також вирішити питання забезпечення тимчасовим житлом громадян, які втратили домівки через війну.

Він визначає шляхи відбудови зруйнованих населених пунктів, процедури розміщення тимчасових житлових споруд і спрощує процеси й механізми зведення нових об’єктів для тимчасового проживання осіб, які втратили житло. Також тепер будуть регулюватись процеси евакуації підприємств з територій, де ведуться бої.

Крім того, законом впроваджено новий спеціальний вид містобудівних програм – Програму комплексного відновлення населеного пункту (території). Вона визначає просторові та соціально-економічні пріоритети, а також  комплекс заходів для відновлення територій. 

Водночас, на думку екоактивістів, законодавча норма має й негативні аспекти. Зокрема, мова йде про скасування стратегічної екологічної оцінки програм відновлення областей та територій територіальних громад. 

Вони зазначають, що відбудова без комплексного екологічного дослідження може призвести до погіршення екологічної ситуації у довгостроковій перспективі у зруйнованих росією населених пунктах та позбавить Україну частини інвестиційних коштів на відбудову.

 

 

Читайте також

СБУ арештувала активи прибічників путіна, які мали в Україні будівельний бізнес. Що відомо

У США замість будівельних блоків з бетону будуть використовувати цеглу із мікроводоростей

Німеччина куруватиме внесення Одеси до списку ЮНЕСКО за прискореною процедурою