Uber запускає додаток для людей, які рятують культурну спадщину

/ Арт /

Спеціальна версія застосунку під назвою Uber Restore відкриває можливість надання безоплатного транспорту.

Нею можуть скористатися фахівці, які займаються збереженням культурних та історичних обʼєктів, які опинилися під загрозою знищення, пише Artnet.

“Музеям, культовим спорудам, пам’яткам архітектури завдали серйозної шкоди, багатьом безповоротно. Колеги з Uber запропонували нам необхідну матеріально-технічну підтримку – автомобілі, пальне, водіїв для перевірки стану збереження об’єктів музейного фонду”, – заявив міністр культури Олександр Ткаченко.

За допомогою цього застосунку Національний науково-дослідний реставраційний центр може замовити авто місткістю до 12 пасажирів для безоплатних поїздок реставраторів зі спеціальним обладнанням до міст, селищ та сіл по всій Україні.

Співробітники запорізького музею-острова Хортиця готують експонати до транспортування у більш безпечне місце. Фото: Марина Мойсеєнко / Getty Image

З травня 2022 року завдяки функціям Uber Restore фахівці змогли врятувати понад 100 обʼєктів культурної спадщини, які перебували у місцях, де ведуться активні бойові дії. 

Ініціативу реалізували у співпраці Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного департаменту США та Смітсонівського інституту.

 

 

Читайте також

Частину знищеної модерністської мозаїки у Макарові вдалось знайти й врятувати

Реставратори виявили рідкісні розписи та стародавні балки в львівській кам’яниці XVII ст.

Пам’ятник Катерині II в Одесі вчергове обливають фарбою, а Труханов говорить про парк “Імперського та Радянського минулого”