У Варшаві планують впровадити рекуперацію тепла із каналізаційних систем

/ Технології /

Польська столиця спільно з місцевою компанією MPWiK та менеджером найбільшої тепломережі в ЄС Veolia Energia має намір почати рекуперацію тепла шляхом технологічного очищення стічних вод.

Згодом це тепло буде скеровуватись у розподільну мережу енергооператора, а також для потреб водопостачальної компанії. Таким чином місцева влада прагне знизити ризики теплової кризи, яка чекає на Європу у 2022-2023 роках, пише The Mayor.

Нині MPWiK і Veolia Energia вивчають можливості рекуперації тепла на двох очисних спорудах, а також у каналізаційних колекторах та установках, якими володіють компанії. 

У разі позитивної оцінки потенціалу джерел теплопостачання й технічних можливостей їхньої експлуатації передбачається укладення договорів на проєктування установок рекуперації тепла та системи, що відповідатиме сучасним вимогам їхнього обслуговування.

Очисна споруда. Фото: Depositphotos

До слова, Veolia Group успішно впровадила таке рішення у польському населеному пункті Шлаченцин, що поблизу Познані. 

Варто зазначити, що проєкт рекуперації тепла з каналізаційної системи відповідає вимогам стратегії розвитку Варшави до 2030 року, одним із критеріїв якої є впровадження циркулярної економіки та відмови від споживання викопного палива на користь відновлюваних джерел енергії.

 

Фото на головній – Іван Бандура/ Unsplash

 

 

Читайте також

Турецькі девелопери створюють черепицю, у якій можуть селитись птахи

1200 польських компаній планують долучитися до відбудови України

Кияни пропонують нарешті облаштувати безкоштовні вбиральні на станціях метро – петиція