Зведення скляних стін завдяки FlySafe не впливає на оглядовість та доступ світла в приміщення, зберігає текстуру покриття глянцевою й водночас ефективно запобігає зіткненням під час польоту. Розробка пройшла усі необхідні випробування й отримала позитивний відгук від орнітологів, пише Designboom.
Інноваційна технологія працює за простим принципом. На дзеркальну гладку поверхню кріплять ледве помітні рельєфні крапки, розташовані у геометричній сітці з дистанцією 90 мм. Вони створюють мерехтіння й таким чином попереджають птахів у польоті про неминучу загрозу.
“Традиційно заходи для видимості скла птахами передбачають трафаретний друк або додавання УФ-покриття. Натомість естетичний ефект FlySafe настільки приємний, що архітектори навіть можуть використовувати скло, де пташина загроза не є надто великою”, – зазначають розробники.
Остекленные небоскребы США и Канады убивают около миллиарда птиц в год!
Для підтвердження ефективності технології щодо безпеки тварин Eastman співпрацювала з американською лабораторією захисту птахів у Австрії. У результаті перевірки скло було визнано найкращим серед подібних та отримало дозвіл на масштабізацію виробництва.

FlySafe™ 3D організовано у вигляді геометричної сітки, яка забезпечує вільний огляд і універсальність дизайну. Фото: Saflex
Крім того, FlySafe не поступається акустичними властивостями та захистом від УФ-променів своїм аналогам. Його можна використовувати для облаштування атріумів, сполучних мостів, балюстрад, фасадів споруд і вітрин магазинів.
Варто зазначити, що лише у США та Канаді засклені небосяги щороку вбивають близько мільярда птахів.
Читайте також
За розробку роботів для розмінування 17-річний українець здобув Global Student Prize 2022
У Норвегії винайшли вітрову турбіну, яка генерує вдвічі більше енергії за сучасні аналоги
У Японії таргани-кіборги допомагатимуть інспектувати небезпечні зони