У США розробили скло для фасадів, що не завдасть шкоди птахам

/ Технології /

Компанія Eastman пропонує використовувати нову технологію FlySafe, яка поєднує естетичні й безпекові складові.

Зведення скляних стін завдяки FlySafe не впливає на оглядовість та доступ світла в приміщення, зберігає текстуру покриття глянцевою й водночас ефективно запобігає зіткненням під час польоту. Розробка пройшла усі необхідні випробування й отримала позитивний відгук від орнітологів, пише Designboom.

Проміжні шари PVB забезпечують високоефективне скління. Фото: Saflex

Інноваційна технологія працює за простим принципом. На дзеркальну гладку поверхню кріплять ледве помітні рельєфні крапки, розташовані у геометричній сітці з дистанцією 90 мм. Вони створюють мерехтіння й таким чином попереджають птахів у польоті про неминучу загрозу.

Технологія виготовлення. Фото: Saflex

“Традиційно заходи для видимості скла птахами передбачають трафаретний друк або додавання УФ-покриття. Натомість естетичний ефект FlySafe настільки приємний, що архітектори навіть можуть використовувати скло, де пташина загроза не є надто великою”, – зазначають розробники. 

Остекленные небоскребы США и Канады убивают около миллиарда птиц в год!

Для підтвердження ефективності технології щодо безпеки тварин Eastman співпрацювала з американською лабораторією захисту птахів у Австрії. У результаті перевірки скло було визнано найкращим серед подібних та отримало дозвіл на масштабізацію виробництва.

FlySafe™ 3D організовано у вигляді геометричної сітки, яка забезпечує вільний огляд і універсальність дизайну. Фото: Saflex

Крім того, FlySafe не поступається акустичними властивостями та захистом від УФ-променів своїм аналогам. Його можна використовувати для облаштування атріумів, сполучних мостів, балюстрад, фасадів споруд і вітрин магазинів. 

Варто зазначити, що лише у США та Канаді засклені небосяги щороку вбивають близько мільярда птахів.

 

 

Читайте також

За розробку роботів для розмінування 17-річний українець здобув Global Student Prize 2022

У Норвегії винайшли вітрову турбіну, яка генерує вдвічі більше енергії за сучасні аналоги

У Японії таргани-кіборги допомагатимуть інспектувати небезпечні зони