У Литві створять для українських бійців на фронті 30 тисяч збірних ліжок

/ Україна /

Для того, щоби скласти одне ліжко, необхідно всього близько двох годин.

Про це розповідає Литовське національне радіо і телебачення.

Ліжка будуть виготовлені з фанери, а для їх складання не треба жодних інструментів. Такі об’єкти є комфортними та водночас дешевими для реалізації, тому влада України, за словами авторів розробки, замовила виробництво десятків тисяч ліжок. 

«Головний інструмент – це руки. Беріть, збирайте. Усі деталі швидко збираються, перевіряються. На ліжках сплять солдати, матері, діти, дідусі та бабусі», – розповідає керівник компанії DUV Вітас Люджюс.

Вартість одного ліжка становить 150 євро. Запит на створення 30 тисяч об’єктів планують реалізувати протягом двох місяців. 

«Ми вивезли ліжка на поле бою, на фронт, де люди спали на картоні. Пізніше вони надіслали нам фотографії, на яких зображені на цих ліжках. Люди виглядали щасливими. Це дуже емоційно», – каже керівник проекту LITUA Лайміс Кведравічус.

Ліжко у зібраному варіанті. Фото: LRT.LT

Виробники ліжок кажуть, що могли б робити значно більше за день, але бракує матеріалів. Зараз фанеру литовцям дарує латвійська компанія.

За словами доцента Вільнюського технічного університету Гедиміна Лінуса Крюгеліса, який створив дизайн ліжка, вони вже думають про створення інших швидкозбірних меблів, які б стали у пригоді під час відбудови України.

Студенти-дизайнери вже розробляють такі ідеї. Кажуть, що насамперед хотіли б створити меблі для зберігання, щоб українці могли там тримати ліки й інше необхідне обладнання.

Нині всіх небайдужих просять перераховувати кошти для закупівлі фанери, якої бракує для виготовлення більшої кількості ліжок.

 

 

Читайте також

«За стандартами НАТО». Майстри з Чернівців виготовляють ліжка для воїнів ЗСУ

На Черкащині пропонують безоплатне житло для ВПО, щоб відродити закинуте село

Peaceful Weapon. Команда loft buro презентувала майстер-моделі модульних меблів Mod.ua