У Києві вирішують, що робити з Аркою дружби народів

Мінкульту та Київській держадміністрації доручили визначити долю монумента, який свого часу звели на честь "возз'єднання Росії з Україною".

Про це стало відомо із протоколу наради Кабміну, яку провів 4 лютого прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Документ опублікувало видання КиевВласть

Згідно з ним, до 30 березня 2022 року Мінкульт спільно з Київською міською держадміністрацією та Українським інститутом національної пам’яті повинні утворити робочу групу щодо розв’язання питань із подальшим використанням Арки дружби народів. 

Арка дружби народів. Фото: відкриті джерела

Також у протоколі йдеться про створення Меморіалу українських героїв. До 4 березня мають обрати місце його розташування та створити концепцію. 

Про результати роботи робочі групи мають проінформувати Кабмін. 

Арку дружби народів із написом “в ознаменування об’єднання України з Росією” встановили у 1982 році. За задумом авторів, вона мала символізувати “єднання братських народів Радянського Союзу”.

Після анексії Криму та війни на сході держави українці почали задумуватись над доцільністю існування монументу та його наративів. Згодом з нього прибрали напис “в ознаменування об’єднання України з Росією”, а на його місці на синьо-жовтому тлі з’явився новий – “Слава Україні!”.

Багатофігурна стела Монументу на ознаменування возз’єднання Росії з Україною. Фото: Софія Середа. Радіо свобода.

Питання про знесення пам’ятки вперше порушили у 2015 році, але до діла так і не дійшло. Поки влада думала над тим, як вчинити з аркою, у 2018 році активісти й правозахисники приліпили на неї наклейку у вигляді “тріщини”. 

Активісти прикріпили наклейку “тріщини”, щоб привернути увагу до долі українських політв’язнів. Фото: Максим Торпан

У березні 2019 року Артем Савуляк, директор Центрального парку культури та відпочинку Києва, хотів прибрати тріщину з арки, однак цього зробити йому так і не вдалось.

 

Читайте також

У Києві реставрують історичну будівлю ХІХ століття, аби облаштувати у ній Музей АТО

У Мінкульті розповіли, коли почнуть зводити Музей Революції Гідності та назвали вартість проєкту

Активісти “Києве, мий” вважають, що відмивати Поштову площу марно. Її треба перепроєктувати