У Києві на Арсенальній незаконно кронували заповідні дерева, яким понад 100 років

Невідомі обрізали скелетні гілки ботанічної пам'ятки природи місцевого значення "Ясени Тотлебена".

При цьому так званні “підрядники” прибрали межові знаки, що свідчать про охоронний статус об’єкта, пише журналіст Михайло Погребський. 

“Ясени Тотлебена” – три заповідні дерева, розташовані поблизу колишнього заводу “Арсенал”. Фото: Сергій Криниця

З 2013 року ясени мали охоронний статус як ботанічна пам’ятка місцевого значення. Фото: Вікіпедія

Після розголосу у соціальних мережах Управління екології та природних ресурсів КМДА та КО “Київзеленбуд” заперечили свою причетність до кронування дерев, хоч, за свідченнями перехожих, кронуванням займався якраз-таки структурний підрозділ Київзеленбуду – КП УЗН Печерського району м. Києва.

“Працівники Печерського КП УЗН, як казали люди, не тільки обрізали гілки, а й збили з ясенів охоронні знаки, які забрали з собою”, – повідомили у Київському еколого-культурному центрі, на який покладені Охоронні зобов’язання “Ясенів Тотлебена”.

Після цього обрізану деревину робітники зібрали й затягнули у будівлю заводу “Арсенал”.

Такими дерева стали після незаконного кронування. Фото: КЕКЦ

“В наявності грубе порушення Закону про ПЗФ та ст. 252 Кримінального кодексу України. Віковим деревам завдано значної шкоди. Будь-яка обрізка гілок – це сильний стрес для старого дерева, після якого воно може засохнути. Крім цього в місцях зрізів гілок почнуть селитися мікроби та піде утворення дупел та загнивання деревини”, – кажуть в інституції балансоутримувача. 

За словами директора Київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, це дійсно схоже на “почерк роботи київських КП УЗН”. Кілька років тому працівників цього підприємства спіймали на гарячому разом із трактором та машиною на Лисій горі, де вони вели незаконну заготівлю дерев, однак тоді порушників не покарали.

Зібрану деревину перенесли до входу заводу “Арсенал”. Фото: КЕКЦ

У цій справі Київський еколого-культурний центр планує подати до суду. Володимир Борейко наголосив, що відповідне звернення вже направили до екологічної прокуратури. 

Варто зазначити, що Ясени Тотлебена є одними з найстаріших в столиці – їм близько 150 років. Дерева з 2013 року мають статус ботанічних пам’яток природи місцевого значення. 

 

 

Читайте також

Забудовник хоче знести Голосіївську водонапірну вежу заради нового ЖК

У Києві планують створити два нових ландшафтних заказники

“Це не робиться за один день”. Міністр культури про те, чому вчасно не вивезли скіфське золото