TECLA Technology: який вигляд має будинок, зведений за допомогою 3D-друку

TECLA стала першою в світі будівлею, яку створили цілковито з екологічних матеріалів.

Проєкт першого надрукованого будинку створило італійське бюро Mario Cucinella Architects. Його звели у містечку Масса-Ломбарда, що в Італії, у 2021 році.

TECLA задумали як житлове приміщення, що складається лише з місцевих матеріалів, придатних для повторного використання. Розробники навмисне відмовилися від використання бетону на користь глини.

Екстер’єр TECLA. Фото: Iago Corazza

Окрім того, що глина є біорозкладним та придатним до переробки природним матеріалом, її не потрібно було везти здалеку, що дозволило зекономити на виробництві та знизити вплив на навколишнє середовище.

У складі суміші, з якої створили фасад, також додали органічні відходи, що підвищують теплоізоляційні властивості стін.

Форма будівлі має вигляд подвійного монолітного куполу, який одночасно виконує роль даху, стін і покрівлі. Фото: Iago Corazza

Форма фасаду будівлі складається з двох сферичних конструкцій, об’єднаних у єдиний простір. На даху – два мансардних вікна. Їх розташували таким чином, щоб у приміщення потрапляла максимальна кількість світла.

Світло потрапляє в приміщення крізь два мансардних вікна, розташованих у центрі даху кожної з кімнат. Фото: Iago Corazza

Приміщення площею 60 м² складається з кухні й спальної зони. Усі меблі тут також виконані з органічних матеріалів.

Такий вигляд має кухня. Фото: Iago Corazza

Інтер‘єр зони для відпочинку. Фото: Iago Corazza

Компанія WASP, яка реалізувала цей проєкт, встановила, що на розробку подібних будинків необхідно лише 200 годин друку. За їхніми словами, завдяки тому, що будинок виконаний лише з екологічних матеріалів, його зможе дозволити собі кожен мешканець планети.

До слова, назва технології TECLA походить від одного з вигаданих міст, описаних Італо Кальвіно у книзі «Невидимі міста».

 

Читайте також

У Софії Київській реставрують горельєфне панно “Місто на семи пагорбах”

У річках по всьому світі виявили залишки лікарських препаратів: чому це небезпечно

Disney планує створити цілі міста за принципом тематичних парків