Світ не знав би боттічеллівської «Весни», якби її для своєї колекції не замовив авторові Лорецо Медічі. Маловідомий 32-річний Джексон Поллок був помічений Пеггі Гугенхайм, яка призначила йому стипендію, і яка пізніше відкрила для показу робіт абстрактних художників окрему галерею-музей. Михайло Бойчук, який зрештою поклав початок цілій школі української монументалістики, навчався у Франції за кошти митрополита Андрея Шептицького, у чому отримав величезний імпульс для всієї подальшої діяльності. В музеї, створеному та підтримуваному Шептицьким, знаходили схрон і роботи Бойчука, чию творчість бажала стерти з історії радянська влада.
Скільки молодих майбутніх майстрів отримали шанс зробити художню кар’єру, бо у їх талант і перспективність повірили впливові меценати. Скільки шедеврів було врятовано від псування і забуття завдяки колекціонерським практикам останніх.
То хто вплинув на «картину» українського мистецтва, якою вона є сьогодні? І які іпостасі поєднуються в постаті колекціонера?
Центр сучасного мистецтва М17 запрошує Вас стати частиною проєкту «PROколекції», висловивши свою думку.
Якщо Ви художник/-ця, артменеджер/-ка, мистецтвознавець/-виця, колекціонер/-ка або просто поціновувач/-ка мистецтва, пройдіть «PRO: опитування», перейшовши за посиланням http://artvirtualguide.tilda.ws/procollection.
Проаналізовані й узагальнені результати опитувань будуть опубліковані, а також представлені в межах фахових дискусій, публічних обговорень і подальших виставкових проєктів Центру.