Перший київський конкурс вітрин у ТРЦ River Mall

/ События /

Щойно завершився Перший київський конкурс вітрин, на який за три тижні було подано майже п’ятдесят проєктів.

Україно-французьке професійне журі відібрало чотири найкращих проєкти у категоріях «взуття», «одяг», «парфуми», «аксесуари», які й було реалізовано. Отже, протягом двох місяців чотири яскравих нових вітрини прикрашали простір ТРЦ River Mall та привертали увагу відвідувачів. Також спеціальну відзнаку отримав проєкт «Правда Океану», з якого було влаштовано дві фотозони.

Конкурс, участь у якому могли взяти всі, хто захоплюється таким безмежно цікавим напрямом декораторського мистецтва як вітриністика, проводиться в Києві справді вперше. Відбувся він завдяки ініціативі креативної дирекції ТРЦ River Mall, яка вирішила надати певний поштовх розвитку української вітриністики та продемонструвати, що оформлення вітрин — це теж свого роду розвага для глядачів.

В Європі креативне оформлення вітрин відомих торгових центрів, які оновлюються щосезону, стають справжньою культурною подією. У цих проєктах беруть участь кращі декоратори, а бажання подивитися на оновлені вітрини, наприклад, перед Різдвом, стає навіть нагодою для туристичної поїздки.

В Україні декораторське мистецтво, здається, не має таких потужних традицій, школи та бази. Утім, навіть цей конкурс довів, що українські професіонали і навіть аматори здатні генерувати цікаві та свіжі ідеї, і поволі з’являються ті, хто готовий їх втілювати у публічних просторах.

Як і всі «живі» проєкти, Перший київський конкурс вітрин було реалізовано у колаборації професіоналів-кураторів у міжнародному журі та партнерів, які надали декоративні матеріали, предмети дизайнерських меблів для втілення ідей переможців. А також однієї з небагатьох українських освітніх платформ, яка поширює знання у галузі декораторського мистецтва — Європейської Школи Дизайну.

Вперше головою журі українського конкурсу вітриністики стала відома французька декораторка та архітекторка, яка багато років оформлює вітрини Hermès у Японії та аеропортах Франції, Ізабель Даерон (Isabelle Daëron). Ізабель разом з архітекторкою Йовою Ягер (Yova Yager) і співзасновницею Європейської Школи Дизайну Олександрою Медяник оцінювала конкурсні роботи та надавала професійні рекомендації. Обрані проєкти було реалізовано під опікою кураторки проєкту Лесі Максаєвої, декораторки, викладачки Європейської Школи Дизайну.

«Дизайн вітрин для мене — це наче лабораторія, дуже цікава сфера для вивчення того, як декоратор може вплинути на суспільний простір. Вітрина — історія, яка пропонується для всіх, ти ніколи не знаєш, хто може стати її глядачем. В тому й полягає особлива цікавість завдання вітриніста — створювати такі історії. Я щаслива, що в Україні відбувся такий конкурс, адже навіть у Франції вітриністика не є дуже знаною сферою для молодих декораторів. Одночасна робота над простором, ідеєю, кольором, матеріалами, графікою — справді непросте завдання навіть для професіонала. Я впевнена, що популяризація мистецтва декорування вітрин дуже важлива, адже саме завдяки йому певним чином і відбувається формування естетичних поглядів та смаку широкої публіки.

Якщо ж коментувати рівень поданих робіт, можу відзначити свіжість ідей, утім учасникам бракує володіння технічними інструментами візуалізації своїх навіть вдалих концепцій (3D-візуалізація, докладне технічне завдання, робота з простором вітрини). Опанування сучасних інструментів дозволить найкраще інтегрувати в концепції саме продукти, на які й має бути зосереджена основна увага», — коментує Ізабель Даерон.

Вона має рацію: українські креативні індустрії справді мають цю відзнаку, коли творчість превалює над комерцією. Проте, така «щирість» дозволяє продукувати цікаві ідеї. Отже, відібрані журі проєкти були допрацьовані куратором Лесею Максаєвою, яка є одним з нечисленних українських професіоналів з досвідом у вітриністиці.

«Для мене гарна вітрина — наче сцена театру або мистецький галерейний простір. Це дивовижно — мати можливість впливати на величезну кількість глядачів за допомогою лаконічних історій, образів, сюжетів, викликаючи емоції та естетичне задоволення в людини, яка просто проходить повз по свої справах — і раптом зупиняється біля вітрини.

Але кожен декоратор знає, наскільки це складно — синхронізувати на кількох квадратних метрах закони мерчандайзингу з технічними можливостями, ідеєю, побажаннями замовника та бюджетом, вміти зчитувати ДНК бренда, який ти представляєш у вітрині. Не дивно, що Перший київський конкурс вітрин, організований River Mall та компанією Maino Design, викликав такий інтерес — на моїй пам’яті це вперше, коли є можливість отримати бюджет та повну технічну підтримку для реалізації твоєї ідеї, та ще й в такому просторі. Сподіваюсь, що такі конкурси стануть регулярними, а інтерес до цієї теми у власників бізнесу буде зростати».

Вітрина «Безтурботність», категорія «взуття» від Марини та Наталії Малицьких.

Літо — це завжди про відпочинок, про подорожі, про насолоду від життя. Навіть, якщо відпустка влітку не планується, все одно думки часто саме про неї. Авторки прагнули створити маленький простір у вітрині, від якого буде віяти відпочинком. Біля вітрини буде легко мріятись та дихатись, її споглядання буде надавати сили. Скульптура з піску з часом буде змінювати свою форму, наче справжня, взаємодіючи з глядачем.

Матеріали та об’єкти:

Взуття з літньої колекції Luca Maison, тумба Break Free з колекції Panoptikum від компанії Kassone Individual Furniture, композиція з акустичних панелей Re:Quiet, декоративні фарби Little Greene від Manders Ukraine, декоративна тканина від Art Decoration Studio.

Вітрина «Портал», категорія «парфумерія». Автор Катерина Гайдамака, дизайнерка, візуальна художниця

Катерина Гайдамака, дизайнерка, візуальна художниця: «Віконний портал — це плавання у яскравих кольорах ваших почуттів, які провокують скарби у вигляді парфумів. Нашарування кольорових форм робить композицію живою — як дикий ліс, що занурює у фантазію. Їхня динаміка дає глибину, привертає увагу до флаконів, які тримають, як фокусники, рожеві жіночі руки. Мені дуже подобається, що вітрина може стати справжнім артпроєктом або інсталяцією, де художник розкриває продукт у власному стилі, поміщаючи його в новий всесвіт, або навпаки роблячи його образ класичним. Мені б дуже хотілося, аби дизайн вітрин став справді популярним у нас, так само як це відбувається в Європі, де половина торговельних центрів мають вигляд, наче справжні музеї!»

www.katekima.com

Instagram: @userusesus

Матеріали та об’єкти:

Серія парфумів Juliette Has a Gun від компанії «Ароматека», композиція з акустичних панелей Re:Quiet, декоративні фарби Little Greene від Manders Ukraine.

Вітрина BUBBLES, категорія «аксесуари/сумки». Автор Ірина Бойченко, декораторка, засновниця майстерні KoKo decor.

Ірина Бойченко, декораторка, засновниця майстерні KoKo decor: «Легка хода, легка думка, легка сукня, легка зачіска… Легка сумочка… Чи не така легка? Чи це лише здається? Ніколи не можна передбачити, що містить жіноча сумочка… Як і прослідкувати ланцюжок жіночих думок… Така концепція моєї вітрини, яку я придумала давно, і дуже щаслива, що отримала можливість втілити цей проєкт! Подібні конкурси — можливість спробувати свої сили, отримати визнання професіоналів, які давно «наростили м’язи» у сфері дизайну, отримати увагу широкого загалу, і взагалі почувати себе впевненіше.

Це також класні зв’язки з професіоналами та колегами, комунікація з однодумцями».

Матеріали та об’єкти:

Сумки з нової колекції від магазину 8bags, консоль Break Free з колекції Panoptikum від компанії Kassone Individual Furniture, декоративні фарби Little Greene від Manders Ukraine.

Вітрина «Невидимі», категорія «одяг». Автор Марина Константинова, дизайнер вітражів, художник-декоратор у Київському академічному театрі драми та комедії на лівому березі Дніпра

Марина Константинова, дизайнер вітражів, художник-декоратор у Київському академічному театрі драми та комедії на лівому березі Дніпра: «Краса у простоті» — це сентенція великих дизайнерів та художників. Та чи завжди ми пам’ятаємо про тих, хто створює цю простоту? Вітрина «Невидимі» — це історія про тих, хто є складовою частинкою твоєї сукні, луку та гардероба. Це всі ті невидимі руки, що зібрали матеріали, зіткали тканину, зробили принт, крій, фасон, і, нарешті, сам виріб.

Якою була ця дорога для краси, яка тепер приємно огортає твоє тіло? Чи не звикли ми відсторонюватись і привласнювати собі те, до чого торкаємося, вже отримавши перемогу?Відповідь напрочуд звична: вона у глибокій повазі. Повазі до праці, ідеї та саме тієї енергії, яка в результаті утворила нове та чарівне.

Для мене мистецькі конкурси — це самовдосконалення та знаходження взаємодії між мистецтвом та середовищем, саме таким прикладом є конкурс вітрин. Поняття «декорування» дещо губиться, але варте того, щоб бути повноцінним явищем культури та мистецтва. Саме вітриністика дозволяє поєднати естетику та комерцію».

Instagram: @Maryna_kon

Матеріали та об’єкти:

Одяг з літної колекції The Lace, декоративні фарби Little Greene від Manders Ukraine, декоративна тканина від Art Decoration Studio, фотодрук на тканині.

«Правда Океану» від Вовченко Вікторії та Погружальської Ольги (GOODMOOD studio)

Спеціальну відзнаку отримав проєкт «Правда Океану» від Вовченко Вікторії та Погружальської Ольги (GOODMOOD studio), який було перетворено на дві інтерактивних фотозони.

«Ми хотіли привернути увагу до проблеми забруднення океану, нагадати про крихкість його флори на фауни. Здоров’я людини починається з її внутрішнього стану. Середовище повинно гармоніювати з нами, позитивно впливати на емоції та налаштовувати на творчий процес, будь то приготування їжі, робота за комп’ютером чи відпочинок на березі океану. Піклування про себе починається з піклування про життєвий простір та свідоме використання природних ресурсів нашої планети.

Оформлення вітрин — найпотужніший інструмент невербальної реклами та візуальної комунікації з потенційним клієнтом, шкода, що не всі власники це розуміють. У ситуації нестабільності роздрібної торгівлі вітриністика повинна стати обов’язковим атрибутом кожного сучасного бутика, незалежно від його спеціалізації. Вітрина може не тільки представляти товар, а й донести позицію та цінності компанії. Це дуже цікаве візуальне мистецтво взаємодії з людьми».

Матеріали та об’єкти

Мереживо коралу якнайкраще передається плетеними вручну декораціями з використанням PET-матеріалів, поліпропіленових текстурованих шнурів, а також акустичних панелей з переробленого харчового пластику від компанії Re:Quiet.

www.gmood.studio

https://www.instagram.com/gmood_studio/

Реалізація:

Ukimnati/Жуйкова Евеліна

Майстриня плетіння, в’язання.

https://www.instagram.com/ukimnati/