Окупанти продовжують нищити Ханський палац у Бахчисараї

Це єдиний доказ існування кримських татар на півострові.

Як повідомила ексдиректорка Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова в інтерв’ю Громадському радіо, зараз у палаці демонтували старовинний дах і вітражі.

Дивом збережений після депортації 1944 року Ханський палац — це єдина пам’ятка, доказова база існування, розвитку, етногенезу кримських татар на території Криму.

Літографія, 1856 р. Ілюстрація з відкритих джерел

За словами Аблялімової, дії російських окупантів «спрямовані на стирання існування певного періоду історії кримського ханства».

«Роботи по «реставрації» почалися з 2017-го року. Почалися вони з Ханської мечеті, і ми тоді говорили про те, що є помилки, що на початку робіт не проводилися наукові дослідження, які передують реставраційним роботом. Проте згодом ми вже побачили, що це не помилка, а спрямована дія на стирання існування певного періоду історії кримського ханства», – заначила Аблялімова.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики/Facebook

Із приводу руйнування палацу висловився й міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко. Він зазначив, що під виглядом «реставрації» російські окупанти стирають національну пам‘ять новобудом. «Ми вкотре звертаємо увагу UNESCO на принципи та дії її постійного члена», – написав він.

Бахчисарайський палац офіційно визнаний пам’яткою національного значення і внесений Україною до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

 

Читайте також:

У Бахчисараї після “реставрації” руйнується єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури – фото

У Криму росіяни знесли модерністський санаторій “Зорі України”

“Буде одним із найкращих курортів Європи”. Шмигаль про майбутній розвиток українського Криму