Навколо найвищої будівлі світу пропонують звести надземний кільцевий мегаполіс

Архітектурна студія ZNera Space розробила концепцію багатофункціонального комплексу Downtown Circle - його планують побудувати на висоті 550 метрів.

За задумом архітекторів, безперервна кільцева споруда, ширина якої становить 3 000 метрів, “витатиме” над міським горизонтом навколо 828-метрової будівлі Бурдж-Халіфа в Дубаї, пише Designboom.

Таким чином розробники прагнуть урізноманітнити типову структуру міської забудови, яку характеризують високими ізольованими багатоповерхівками, та створити ще один туристичний магніт міста.

Downtown Circle пропонують розташувати навколо найвищого небосяга світу. Візуалізація: Pictown

Надземна споруда матиме ширину 3000 метрів. Візуалізація: Pictown

Відповідно до проєкту, Downtown Circle матиме простори з найрізноманітнішим призначенням – від житлових, громадських і комерційних приміщень до підвісних об’єктів ландшафту і футуристичної залізниці.

Будівля матиме 5 рівнів, розділених на блоки. Візуалізація: Pictown

Кільцева споруда стоятиме на п’яти потужних опорах – всередині них облаштують ліфти та необхідні комунікації. Downtown Circle складатиметься з п’яти рівнів, поділених на блоки, де облаштують житлові, громадські, комерційні і культурні простори. 

Подібно до традиційного мегаполіса, Downtown Circle матиме усі необхідні для життя зони. Візуалізація: Pictown

Два основних кільця будівлі сплітатиме між собою безперервний зелений парк із водоймами Skypark – він буде частиною громадського простору, який відкриватиме панорамний вид на місто. 

Всередині підвісної конструкції висадять значну кількість рослин. Візуалізація: Pictown

Ландшафти Downtown Circle. Візуалізація: Pictown

Щоби Downtown Circle став невід’ємною частиною міської екосистеми, ZNera Space пропонує облаштувати тут заповідники для диких рослин і підприємства з виробництва їжі, створити резервуари для збору дощової води, встановити сонячні електросистеми, системи для зберігання вуглецю та фільтрації забруднюючих речовин з повітря.

Пересування спорудою здійснюватиметься завдяки новітній залізниці, маршрут якої йтиме по зовнішньому периметру. Візуалізація: Pictown

Вагони високошвидкісної залізниці виконуватимуть функцію оглядового майданчика. Візуалізація: Pictown

Для зручності пересування надземним мегаполісом-небосягом архітектори розробили футуристичну систему залізничного транспорту. Вона рухатиметься по зовнішньому периметру споруди зі швидкістю 100 кілометрів на годину.

 

 

Читайте також

“Усе в межах архітектурної концепції”. Девелопер відповів на критику через демонтаж будівлі Київпроекту

Життя у THE LINE. Як функціонуватиме перше у світі вертикальне екомісто посеред узбережжя Червоного моря

На одній із найпопулярніших набережних в Еміратах облаштують гігантські звивисті громадські простори