Національна спілка архітекторів України добиватиметься доступу до електронного реєстру будівництва через суди

На пресконференції «Репресії архітектурної спільноти. Хто узурпує право на відновлення України?» президент Національної спілки архітекторів України Олександр Чижевський заявив, що від середини літа Спілка втратила доступ до єдиного електронного реєстру, в якому реєструються всі процеси у сфері будівництва, у тому числі - дані про сертифікати архітекторів.  Це унеможливлює офіційний старт проєкту навіть за наявності всіх дозволів і фактично позбавляє архітекторів, які оновлюють сертифікат, або отримали його вперше, їхньої роботи.

Як уточнив правозахисник Національної спілки архітекторів України Ігор Гец: «Технічний адміністратор єдиної державної системи у сфері будівництва — державне підприємство «Дія» — без будь-яких офіційних повідомлень із його боку або з боку Мінрегіону як керуючого цією системою заблокувало можливість використання Національною спілкою архітекторів України Реєстру будівельної діяльності в частині щодо офіційної атестації архітекторів».

Пресконференція Національної спілки архітекторів України

Заступниця голови Архітектурної палати Національної спілки архітекторів України Анна Кирій вважає блокування фактичними репресіями щодо прогресивних фахівців, які протистояли лобі забудовників (під час ухвалення законопроєкту № 5655), виступали проти прийняття законопроєктів, що спрощують забудову, та виходили на «Марші за Київ».

«Мінрегіон виступає бек-офісом спілки забудовників», — наголошує Анна Кирій

Участь у Марші за Київ улітку 2021 року взяли тисячі городян

«Ми вже маємо судове рішення, яке зобов’язує органи поліції порушити кримінальну справу за заявою про скоєння директором ДП «Дія» злочину, передбаченого статтею 367 КК «Службова недбалість», і готові зробити все, щоб виконавці та замовники понесли реальне покарання», — заявив Ігор Гец.

На думку спікерів, лобісти інтересів забудовників у парламенті, міністерстві та державних структурах готують ґрунт для того, щоб повністю контролювати майбутній процес масштабного відновлення України. При цьому громадськість, професійні проєктувальники й урбаністи від цього процесу методично усуваються.

«Я назвав би це мародерством на державному рівні», — заявив голова Київської організації Архітектурної палати Національної спілки архітекторів України, командир мобільної протитанкової групи Олексій Шемотюк.

 

 

Читайте також

«Чи потрібні нам шмигальки?». Кирило Чуйко про ризики типової забудови

Упорядкувати хаос. Складні питання для архітекторів

“Це бомбосховище витримає пряме влучання”. У Києві обирають місця для укриттів-паркінгів під стадіонами