Митець із Нової Каховки розмалював дудлами будинок у Вінниці 

/ Арт /

Йдеться про Максима Кільдерова, який родом із тимчасово окупованого міста.

Про ініціативу художника розповідає видання Vinbazar.com.

Кільдеров після проведених 55-днів в окупації орендував будинок у Вінниці та облаштував там студію. 

“Малюю з 2018 року. Все починалося з якихось незрозумілих візерунків на листочках, а вже за місяць придбав перше полотно. Далі мені стало замало, перейшов на стінки, на оточуючі речі, поїзди. Так розвивалася моя манія. Минулого року будинок зробив. Що далі? Щось більше”, – розповідає митець. 

Художник Максим Кільдеров біля розмальованого у Вінниці будинку. Фото: Vinbazar.com

У червні 2022 року він розмалював кольоровими візерунками паркан, потім – і фасад споруди у чорні дудли. Власник будинку проти не був, ба навіть підтримав Максима. 

Фото: Vinbazar.com

Фото: Vinbazar.com

“Результат супер. Я кожного дня приходжу і бачу щось нове, з’являються нові візерунки. Ми почали зі шматочком забору, мені сподобалося і вже зупинити було важко. Я не проти, якщо він буде далі малювати, ще є гараж, будинок, дах. Максим має ідею домалювати тротуар до ринку “Урожай”. Думаю, він це втілить”, – прокоментував затію орендодавець.   

Фото: Vinbazar.com

До слова, напередодні британський митець Сем Кокс також перетворив свій будинок на “Країну малюнків”. 12 кімнат маєтку художника під псевдонімом Містер Дудл повністю оповили його авторські розписи. Кільдеров розповів, що перед повномасштабним вторгненням спілкувався із Коксом. 

“Ми з Mr.Doodle спілкувалися. Я в Instagram йому писав, він побачив мої потяги, відповів, що вони круті та запропонував разом розмалювати ще один. Я одразу зателефонував Максу Демському (директор ГогольFest – ред.) кажу: “Є такий варіант. Можна зробити класну колаборацію”. Він підтримав ідею, але це був грудень 2021 року. І всі ми розуміємо, що далі трапилося”, – згадує українець.

 

 

Читайте також

У ботанічному саду «оживили» фантастичних звірів з картин Марії Примаченко

Виставку українського модернізму, що нині триває у Мадриді, можна відвідати віртуально

«Найкращій приклад реставрації». Львівська галерея мистецтв отримає премію ім. Гейштора