Архітектори по всьому світу виступили проти військової агресії росії в Україні

Звернення із засудженням дій країни-окупантки опублікували Міжнародна спілка архітекторів, архітектурні студії Bjarke Ingels Group, MVRDV та Snøhetta.

Міжнародна спілка архітекторів закликає “до єдності та миру між народами” та захисту неоціненної архітектурної спадщини, якій загрожує війна.

“Від імені Міжнародної спільноти архітекторів ми засуджуємо будь-які акти насильства або війни, що зачіпають добробут і гідність людей, приєднуємося до глобального заклику проти війни та закликаємо до негайного відновлення миру”, – йдеться у заяві. 

Заява Міжнародної спілки архітекторів. Скріншот: zvin.mjt.lu

Зокрема, про підтримку України вже оголосили архітектори з Чехії, Литви, Польщі.

Також архітектурне бюро Snøhetta висловило свою солідарність українському народові у війні з росією. 

“Оскільки ми стали свідками нищівної трагедії, що розгортається в Україні, хочемо висловити солідарність усім людям, які кидають виклик війні. Ми засуджуємо будь-які акти насилля і висловлюємо щирі співчуття усьому українському народові та постраждалим”, – зазначається у заяві представників бюро. 

Заява архітектурного бюро Snøhetta. Скріншот: Facebook Snøhetta

Команда Bjarke Ingels Group заявила про свою підтримку Україні та зауважила, що не братиме участі у проєктах країни-агресорки. 

“BIG приєднується до міжнародної спільноти на знак солідарності з українським народом, нашими колегами, друзями та родинами там. BIG не займається жодними проєктами в росії чи для російського уряду будь-де. Наша підтримка суверенітету, демократії, прав людини та територіальної цілісності України непохитна”, – повідомляє архітектурна студія.

Крім того, Архітектурна Палата НСАУ звернулась до Міжнародної спілки архітекторів із проханням “визначитись з членством Росії” там, однак рішучих дій у відповідь поки не лунало. 

 

 

Читайте також

Укрпошта запустила конкурс на кращий ескіз марки “Русский военный корабль, иди на#уй”

Українські забудовники призупинили обов’язкові платежі для інвесторів

Росія не зможе взяти участь у Каннському кінофестивалі та European Film Awards