Мисткиня зі Львова придбала і відновила занедбану історичну будівлю в селі

На Львівщині у смт Розділ з'явився новий культурний і громадський осередок на території занедбаної колишньої школи, зведеної у 1905 році.

Довести будівлю до ладу наважилась львів’янка Ганна Гаврилів – мистецтвознавиця та засновниця благодійного фонду «Спадщина.Ua», який займається відновленням об’єктів культурного надбання.

Оголошення про продаж будинку австрійського періоду вона побачила на сайті OLX. Після того, як споруда стояла пусткою близько 20 років, селищна рада вирішила виставити її на аукціон. 

Такий вигляд мала будівля до ревіталізації. Фото: zaxid.net

Всередині буда повністю зруйнована підлога й місцями протікав дах. Фото: oldschool.rozdi

Жінка стала третьою приватною власницею колишньої школи у 2020 році. До цього двоє попередніх власників планували тут відкрити санаторій і центр реабілітації воїнів АТО, але задуми втілити не вдалось. 

Процес ревіталізації споруди тривав близько двох років. Ганна мала на меті зберегти автентичний вигляд будинку, виконаного у стилі класицизму та ранньої сецесії. Усі цінні елементи фасаду –  відкриті дерев’яні балки та оздоби – вціліли й отримали нове життя. 

Фасад будівлі після ревіталізації. Фото: oldschool.rozdi

Новій власниці будинку вдалось відновити архітектурні елементи фасаду. Фото: oldschool.rozdi

Двері і вікна мистецтвознавиця замінила на дерев’яні відповідники, щоби підтримувати будівлю у єдиному стилі. У найближчих планах – відновити картуші з комахами, розташовані на фасаді. Реставраційні роботи планують вже навесні 2022 року.

Унікальні картуші з комахами. Наразі вони чекають на реставрацію. Фото: oldschool.rozdil

Нова власниця будинку прагне перетворити приміщення у багатофункціональний простір, де надаватимуть освітні, оздоровчо-медичні, спортивні та дитячо-розважальні послуги. Нині тут вже проходять курси англійської для дітей. Також упродовж осені та зими тут проводили майстер-класи та організували резиденцію Святого Миколая.

«Ми придумали ідеальну концепцію, розраховану на сім’ї з дітьми з середнім і вищим рівнем достатку, і хочемо зробити такий набір функцій, які будуть взаємопідсилюватись. Наприклад, мама привела дитину на гурток танців, сама пішла на манікюр і на каву з подругою. А чоловік в той час пішов до стоматолога», – ділиться міркуваннями власниця маєтку.

 

Читайте також

На честь реставрації маєтку Сікорського аеропорт “Київ” видаватиме квитки із його зображенням

Чернігівська IT-компанія перетворює покинуту меблеву фабрику на сучасний бізнес-центр

Building of the Year 2022. В ArchDaily назвали фіналістів міжнародної архітектурної премії