Мистецтво та дизайн на ZLAMі розбивають межі звичайного

/ Арт /

Зірки українського та легенди світового предметного дизайну, картини сучасних українських художників – резидентів найзагадковішої галереї «ЦЕХ» – об’єднали у виставку-історію ZLAM: art meets design.

З 27 серпня по 13 вересня 2020 р. у виставковому просторі D.HUB відбуватиметься арт-подія ZLAM. Ідея виставки – відобразити вплив зламних моментів на творчість художників та предметних дизайнерів. Головним дизайнером виставки ZLAM став відомий український дизайнер інтер’єрів Юрій Зименко. За допомогою гри світла, використання кольорів, звукових та візуальних ефектів Юрій позначує поштовх зламу.

Юрій Зименко. Шафа з колекції Numbers Game

Кожен з експонатів має особливість: наприклад, робота «Ліс» художника Миколи Білоуса має чотири метри заввишки і є однією з найвищих картин. А для шафи Юрія Зименка з колекції Numbers Game, яка існує в єдиному екземплярі, вручну виточувалися не тільки латунні цифри, але й спеціальні ніші під них. Також глядачі вперше побачать деякі роботи в живу. Вперше експонуватимуться картина Рустама Мірзоєва «Спека», крісла Святослава Зброя Bubble та Дмитра Сівака Yellow Brick.

Рустам Мірзоєв. Спека. 2019. Полотно, олія. 95х145

«Ми вже настільки звикли до комфорту та функціональності наших меблів, освітлення, предметів інтер’єру, що не замислюємося, чому вони виглядають саме так, хто першим придумав таку форму, додумався використати саме цей матеріал. Але в історії людства ставалися злами, які спонукали до створення нових речей, – розповідає організаторка виставки ZLAM, креативна директорка ТЦ Домосфера та D.HUB Наталія Кравець. – Наприклад, відоме подружжя дизайнерів Чарльз та Рей Імзи винайшли технологію формовки фанери, коли на замовлення ВМФ США експериментували з виготовленням біоморфних шин для підтримки кінцівок солдатів, поранених під час 2-гої Світової війни. Технологія та матеріал виявилися настільки вдалими, що й дотепер використовуються у виробництві. На виставці ж ZLAM буде представлено культове крісло Імзів – Lounge Chair, яке журнал Time оголосив кращим предметом дизайну ХХ ст.»

Charles & Ray Eames, Lounge Chair & Ottoman

Не тільки суспільні зворушення стають каталізатором створення нового. Особисті проблеми, пристрасті, залежності теж намагаються ламати людину.  «Історія сучасного українського художника Євгена Петрова – приклад того, як справжній злам спини у підлітковому віці закрив для Євгена двері у спортивну кар’єру, але відкрив у світ живопису, – говорить Олександр Щелущенко, директор «Галереї «ЦЕХ», співорганізатор виставки. – Першою картиною, яку написав Петров, була троянда для медсестри, яка його доглядала. А зараз – це єдиний художник, що розробив власний метод, за яким пише двометрові акварелі, що вражають деталізацією, неймовірно реалістичною грою кольорів та іронією сюжетів».

Протягом виставки на площі D.HUB відбуватимуться екскурсії, лекції українських дизайнерів, показ авторського кіно про художника Миколу Білоуса, який винайшов унікальний метод гармонізації кольорів, дискусії між дизайнерами, мистецтвознавцями, галеристами, піарниками про місце та вибір предметів мистецтва в інтер’єрі, а також, що важливіше: контент або PR.

Більше про виставку ZLAM на сторінці події на фейсбуці: https://www.facebook.com/events/2775172176048942/ та сайті: https://d-hub.com.ua/.

Микола Білоус. У відпустку. 2019. Полотно, акрил. 140х190

Де: креативний простір D.HUB, Столичне шосе, 101, ТЦ Домосфера, 3 поверх

Коли: 27.08-13.09.20, 10:00-20:00

Що:

  • картини українських художників Миколи Білоуса, Євгена Петрова та Рустама Мірзоєва
  • предметний дизайн від українських зірок Вікторії Якуши (FAINA Design), Катерини Соколової (NOOM home), Дмитра Сівака (Sivak + Partners), Ігоря Гавриленка та Костянтина Кофти (Sergey Makhno Architects та кутюр-студия Kofta), Юрія Зименка (Design Studio Yuriy Zimenko), Святослава Зброя (ODESD2), Юлії Яланжи (Yalanzhi objects), Нікіти Букороса та Дмитра Козіненка (WOO)
  • легенди світового дизайну від культових особистостей Gerrit Thomas Rietveld, Le Corbusier&Pierre Jeanneret&Charlotte Perriand, Arne Jacobsen, Charles & Ray Eames, Carlo Mollino, Verner Panton
  • історії та ZLAMні моменти
  • інтерактиви
  • лекції та дискусії
  • перегляд кінофільмів про мистецтво та дизайн

Хто: організатор проекту – Наталія Кравець, креативна директорка ТЦ Домосфера та D.HUB, головний дизайнер виставки – Юрій Зіменко, дизайнер інтер’єрів, керівник Design Studio Yuriy Zimenko, співорганізатор – Олександр Щелущенко, директор «Галереї ЦЕХ», координатори та медіа-підтримка – Анастасія Бєлогривцева, головна редакторка HIS.UA, Олег Клименко, управляючий директор Home Ideas Supply

Чому: тому що мистецтво на ZLAMі здатне розбити межі звичайного

 

26 серпня о 20:00 розпочнеться закрита презентація виставки ZLAM: art meets design за участі художників та дизайнерів, чиї роботи представлено на виставці.

Акредитація медіа та подробиці про подію: