По-перше, останній рік зробив цю тему лише актуальнішою. А по-друге, вона є виразом однієї з основних вимог, що їх міжнародні експертки висували до проєктів, які мали сформувати (і зрештою сформували) шорт-лист премії M17 Sculpture Prize 2020.
Отож мета Форуму – на прикладі сучасного тривимірного мистецтва проаналізувати, якими художники бачать актуальні реформи і як своєю діяльністю здатні безпосередньо долучатися до соціальних, політичних, ідеологічних перетворень у країні та світі. У ході глобального перерозподілу сфер впливу, втручань наративів і значень у комунікаційні процеси, важливо звертати прискіпливу увагу на те, яких форм набуває простір навколо. Про що ці форми нам говорять? Свідченням чого виступають? І як запустити реформування «знизу», коли б «форма простору» мала трансформаційний вплив на ідеологію, а не була б лише її «симптомом»?
Серед спікерів Форуму є, зокрема, представниця лондонської The Line Сара Каррінгтон, яка відповідає за стратегічне планування та культурне партнерство організації. У 2020 році The Line отримала «за видатні досягнення» нагороду ULI Europe Awards. Прагнення організації – поставити мистецтво і культуру в основу суспільних зрушень та покращити життя людей у міському середовищі.
Також на учасників і глядачів Форуму очікує виступ Кена Келлехера, американського скульптора, чиї твори можна побачити на вулицях Нью-Йорка, Катару, Китаю, Індонезії. Кен створює абстрактні монументальні скульптури, які вражають уяву. Його роботи перегукуються із простором, реагують на нього, в кожному конкретному випадку розкриваючи унікальність «місця експонування» та переформовуючи його.

Ще однією спікеркою стане Крістіана Каркліна, директорка Sculpture Quadrennial Riga – міжнародного фестивалю сучасного мистецтва, що проходить раз на чотири роки в Ризі (Латвія). Своєю метою квадрієнале ставить розгляд значущих соціально-політичних проблем світу, зокрема співіснування консерватизму і лібералізму, через скульптуру та інсталяцію.
Поділиться власним досвідом і Таня Премінґер – лендарт мисткиня. У своїй творчій діяльності вона зосереджена на тому, аби розбурхати свідомість людей щодо їхнього ставлення до природи, змусити осмислити та відмовитись від позиції «споживача» і піддати переоцінці своє місце в ієрархії живої природи та свій із нею зв’язок. Володарка чисельних винагород, учасниця понад півтори сотні виставок, фестивалів, симпозіумів в Ізраїлі, Японії, Кореї, США та Європі.
Крім того, протягом роботи Форуму відбудуться artist’s talk-и номінантів і номінанток премії М17 Sculpture Prize Андрія Кириченка, Каті Бучацької, Василя Грубляка та Василини Буряник.
Фонд Adamovskiy Foundation – фонд, заснований бізнесменом Андрієм Адамовським у 2018 році. Діяльність Фонду має некомерційний характер і націлена на збереження та вивчення культурної спадщини України та країн Східної Європи, а також має на меті популяризацію культури та мистецтва як запоруки сталого і цивілізованого розвитку суспільства.
Центр сучасного мистецтва М17 – культурна інституція, що прагне стати місцем діалогу для фахових кіл, платформою для вивчення та дослідження історичних і сучасних культурних процесів. Разом з українськими та міжнародними експертами ми воліємо навчати та надихати українське суспільство; через виставки, різноманітні мистецькі й освітні практики сприяти його позитивній трансформації. ЦСМ підтримує художні експерименти, колаборації та міжнародні обміни для експертів і митців різних напрямів задля інтеграції українського мистецтва до світового контексту.
ARTСult Foundation – громадська організація, створена ініціативною групою з метою популяризації та підтримки мистецтва в Україні і за кордоном. Фундація займається проведенням виставок, артпроєктів, фестивалів, благодійних аукціонів, освітніх проєктів та інших подій в культурній галузі.