Луцькі волонтери власними силами взялись реставрувати Гостинний дворик 

/ Урбаністика /

Напередодні урбаністи запропонували облаштувати там громадський простір.

Про це повідомляє Суспільне. 

Гостинний дворик розташований на вулиці Кафедральній, 4, біля музею “Лесина вітальня”. Ремонтні роботи здійснюють переважно студенти-волонтери.

Голова ГО “Семиярусна гора” Любомир Дмитришин розповідає, що вартість проєкту становить 387 тисяч грн, з яких 100 тисяч вдалось зібрати громадській організації, а решту коштів надав урбаністичний табір “Будуємо Україну Разом”. 

Так має виглядати Гостинний дворик після завершення усіх робіт, відповідно до бачення луцького урбаніста Данила Яловенка. Зображення: Суспільне

Проєкт облаштування дворика розробив урбаніст Данило Яловенко. Там, зокрема, планують встановити вуличні меблі, невелику сцену, які можна було б переміщувати за потреби. 

Будівля, біля якої створюють громадське місце, поки пустує. Раніше там розташовувались офіси громадських організацій, утім, через аварійність споруди орендарі з’їхали. Нині приміщення – на аукціоні і чекає на інвестора. 

Волонтери й активісти не тільки прагнуть створити нове місце для відпочинку містян, а й привернути увагу до пам’ятки архітектури, яка нині в аварійному стані. Фото: Суспільне

“За рахунок створення простору ми хотіли б зробити це місце привабливим і звернути увагу на те, щоб цей будинок врешті реставрували”, – розповідає Дмитришин..

Гостинний двір Прайзлерів – це комплекс будівель, зведених наприкінці 1880-х, які належали Володимиру Прайзлеру. Це виходець із Чехії, що поселився на Волині, де створив ресторан, готель, чеський клуб.

 

 

Читайте також

Зрубані дерева у Львові збираються використовувати для опалення

До Дня Незалежності у парку Броварів встановлюють фігуру Котигорошка – місцеві обурені

“Це вже не дно, це безодня”. У Макарові знищили модерністську мозаїку