“Крихка архітектура”. Виставка від проєкту Серія___ про типові українські “панельки”

/ Архітектура /

30 червня відбудеться відкриття експозиції в швейцарському Цюріху.

Серія___ – урбаністичний артпроєкт, натхненний типовими житловими багатоквартирними будинками України. Задум ініціювали дизайнерка Даша Подольцева та архітекторка Олена Орап. 

Реалізувати ідею спочатку планували задля підвищення поінформованості про архітектурну спадщину України та зміни ставлення до “панельок”. Але з початком російського вторгнення багато з цих споруд було пошкоджено або повністю зруйновано. Значну кількість із них вже не відновити.

На виставці продемонструють предмети колекційного дизайну, графіку та елементи одягу

“Панельки – є частиною нашої ідентичності. Їх торкнулись культурно-історичні зрушення, які ми переживаємо та досліджуємо”, – коментують авторки проєкту

Завдяки виставці команда хоче поділитись особливостями культурної спадщини України, уявити майбутнє тутешнього міського ландшафту та зробити власний внесок в обговорення планів відновлення житлової забудови.

До експозиції входять предмети колекційного дизайну, графіки та елементи одягу. Відкриття заходу відбудеться 30 червня у просторі VN Residency, Кураторками події стануть Тетяна Карташева та Марина Доніна.

Експонати, які продемонструють на виставці, присвяченій українським типовим “панелькам”

Відкриття “Крихкої архітектури” відбудеться 30 червня у просторі VN Residency

Організатори дякують волонтерам, що допомагають втілювати задум, та просять допомоги, адже їм бракує коштів на транспорт, яким доправлять експонати до Цюріха, та на деякі матеріали для показу. Ті, хто має можливість допомогти, можуть написати на офіційну сторінку проєкту.

Детальніше про подію

 

 

Читайте також

Архітекторів і дизайнерів запрошують взяти участь у міжнародному конкурсі Tubądzin Design Awards

“Сад, що не горить”. На RHS Hampton Court представлять ландшафтний проєкт від українців

Роботи 10 сучасних українських художників продали на аукціоні, аби закупити БПЛА “Валькірія”