Безкоштовні туалети на станціях метро. Влада відповіла на петицію киян

/ Урбаністика /

Ініціатива набрала 6027 підписів за кілька днів.

Відповідне звернення 1 вересня на сайті Київської міської ради зареєстрував Антон Панасенко. Чоловік вимагав відкрити безкоштовні туалети на всіх станціях столичного метро. 

“Зробити на всіх станціях метро безкоштовний туалет (на одній станції по 3 кабінки)… Це буде зручніше для киян і гостей міста”, – йдеться в поясненні. 

Також автор петиції зазначає, що користуватись вбиральнею, на його думку, пасажири мають безкоштовно, адже вже придбали квиток на метро. 

Скрін із сайту Київміськради

За кілька діб пропозиція зібрала 6 тисяч необхідних голосів та потрапила на розгляд Київської міської ради. 

Наприкінці жовтня з’явилась відповідь від заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, в якій він зазначив, що безкоштовні вбиральні відкриють для відвідувачів столичної підземки тільки після її реконструкції.

“Проєктування та будівництво нових, реконструкція та технічне переоснащення наявних ліній, окремих споруд і пристроїв метрополітену відбувається відповідно до державних будівельних норм, які затверджуються Міністерством розвитку громад та територій України.

Державними будівельними нормами, що діяли на час проєктування та введення в експлуатацію наявних споруд метрополітену, не було передбачено облаштування громадських вбиралень. Наявні на станціях вбиральні належать до службових приміщень і призначені для працівників Комунального підприємства “Київський метрополітен””, – йдеться в заяві.

Водночас Бондаренко зазначає, що під час нового будівництва та реконструкції мають бути передбаченими санітарні вузли у межах вестибюля станції. Також допускається облаштування санітарних вузлів у суміщених підземних переходах поза межами шляхів евакуації або поряд зі станцією на поверхні землі, але тоді вони повинні мати окрему від метрополітену систему побутової каналізації.

“Наразі не передбачено реконструкції наявних станцій метрополітену ні у 2022 році, ні у 2023 році, у т. ч. через відсутність об’єктивної потреби в цьому”, – підсумовує посадовець.

Нагадаємо, напередодні з’явилася петиція, в якій вимагають замість демонтованого пам’ятника Леніну у Києві встановити громадський туалет. Окрім того, зареєстрували пропозицію створити цифрову карту вбиралень столиці.

 

 

Читайте також

Азербайджанська компанія SOCAR відбудувала школу в Ірпені

Замість стихійного паркування біля трамваїв на Подолі стоятимуть делініатори

Петиція про повернення площі Перемоги історичної назви набрала 6 тисяч підписів