Інженери обладнали дрони технологією 3D-друку, щоб зводити та відновлювати будівлі

Вчені Імперського коледжу Лондона й Швейцарської федеральної лабораторії матеріалознавства та технологій презентували концепт Aerial-AM - квадрокоптера, який може будувати та ремонтувати конструкції у реальному часі.

Їх планують застосовувати під час будівельних робіт у важкодоступних або небезпечних місцях, зокрема багатоповерхових будинках та спорудах, що постраждали внаслідок стихійного лиха чи надзвичайної ситуації, пише Architects Journal.

Дрони-будівельники працюють за принципом бджіл. Візуалізація: 3Dnatives

Aerial-AM працює за принципом “колективного будівництва”, що притаманне у природному середовищі для комах-будівельників, на кшталт бджіл чи ос. Ідея полягає у тому, щоб розділити функціональні обов’язки між летючими пристроями. 

Парк Aerial-AM містить два види квадрокоптерів: 

  • BuilDrones, які займаються будівництвом у реальному часі.
  • ScanDrones, які контролюють якість, оцінюють продуктивність та надають вказівки щодо подальших дій першим.

Хоч дрони здатні виконувати роботу повністю автономно, процес контролює диспетчер, який перевіряє роботу і на основі наданої дронами інформації може за необхідності втрутитись.

BuilDrones друкує цементоподібний матеріал. Фото: Лабораторія повітряної робототехніки Імперського коледжу Лондона

BuilDrones та надрукований ним матеріал з пінополістирола. Фото: Лабораторія повітряної робототехніки Імперського коледжу Лондона

Під час лабораторних досліджень команда створила чотири суміші для друку дронами й запустила пристрої у роботу. Результати виявились позитивними: дрони оцінювали надруковану геометрію в реальному часі та адаптували поведінку, щоб відповідати специфікаціям збірки – з точністю до 5 міліметрів. 

У підсумку дронам вдалось створити двометровий циліндр із 72 шарів пінополіуретану та 18-сантиметровий циліндр із 28 шарів цементоподібного матеріалу.

Наступним етапом для Aerial-AM стане випробовування на реальних будівельних об’єктах. Дослідники впевнені, що технологія масштабується та стане чудовим способом економії коштів та зменшення ризиків для людей.

 

 

Читайте також

Теракотова система Nave охолоджує повітря у приміщенні без використання електрики

Дрони допоможуть відновити ліси Словенії після пожеж

За розробку роботів для розмінування 17-річний українець здобув Global Student Prize 2022