Їх планують застосовувати під час будівельних робіт у важкодоступних або небезпечних місцях, зокрема багатоповерхових будинках та спорудах, що постраждали внаслідок стихійного лиха чи надзвичайної ситуації, пише Architects Journal.
Aerial-AM працює за принципом “колективного будівництва”, що притаманне у природному середовищі для комах-будівельників, на кшталт бджіл чи ос. Ідея полягає у тому, щоб розділити функціональні обов’язки між летючими пристроями.
Парк Aerial-AM містить два види квадрокоптерів:
- BuilDrones, які займаються будівництвом у реальному часі.
- ScanDrones, які контролюють якість, оцінюють продуктивність та надають вказівки щодо подальших дій першим.
Хоч дрони здатні виконувати роботу повністю автономно, процес контролює диспетчер, який перевіряє роботу і на основі наданої дронами інформації може за необхідності втрутитись.

BuilDrones друкує цементоподібний матеріал. Фото: Лабораторія повітряної робототехніки Імперського коледжу Лондона

BuilDrones та надрукований ним матеріал з пінополістирола. Фото: Лабораторія повітряної робототехніки Імперського коледжу Лондона
Під час лабораторних досліджень команда створила чотири суміші для друку дронами й запустила пристрої у роботу. Результати виявились позитивними: дрони оцінювали надруковану геометрію в реальному часі та адаптували поведінку, щоб відповідати специфікаціям збірки – з точністю до 5 міліметрів.
У підсумку дронам вдалось створити двометровий циліндр із 72 шарів пінополіуретану та 18-сантиметровий циліндр із 28 шарів цементоподібного матеріалу.
Наступним етапом для Aerial-AM стане випробовування на реальних будівельних об’єктах. Дослідники впевнені, що технологія масштабується та стане чудовим способом економії коштів та зменшення ризиків для людей.
Читайте також
Теракотова система Nave охолоджує повітря у приміщенні без використання електрики
За розробку роботів для розмінування 17-річний українець здобув Global Student Prize 2022