До відбудови Ірпеня долучиться архітектор із Чилі

У деокупованому місті на Київщині Крістіан Віттіг втілить чотири інфраструктурні проєкти.

Нині він разом із командою почав працювати над ескізним проєктом Бібліотечно-культурного центру Товариства письменників і поетів Ірпеня, повідомили в Irpin Reconstruction Summit.

Паралельно з цим, Крістіан Віттіг стане очільником розробки проєктно-економічного забезпечення будівництва Меморіалу цивільним жертвам Ірпеня та Бучі і реконструкції Ірпінської публічної бібліотеки, а також братиме участь у створенні Генерального плану майбутнього стратегічного розвитку міста. 

Внаслідок бойових дій майже половина житлової забудови міста була пошкоджена. Фото: Сухопутні війська ЗС України

Щодо концепції відбудови архітектор вже сформував своє бачення. На його думку, головним акцентом в Ірпені має стати “доступ до природи”.

“Тут треба звернутися до поняття “доступність” – у вашому випадку доступність до води, річок, озер, лісу. Вам потрібно звернути увагу на дороги та стежки, тому що в Ірпені все ще є багато непридатних шляхів, де потрібно ходити по землі”, – зауважує Крістіан Віттіг у матеріалі Ірпінського вісника.

На місцях старих радянських будівель, які постраждали від обстрілів і не підлягають відновленню, архітектор пропонує облаштувати парки з меморіалами та майданчиками для дітей. 

Крім того, Крістіан Віттіг радить відмовитись від будування багатоповерхових будинків й замінити їх на широкі багатоквартирні будинки із патіо. Вони мають бути виконані з більш міцних і вогнестійких матеріалів, ніж були до того. 

У межах проєкту Крістіан Віттіг у липні відвідав деокупований Ірпінь, аби дізнатись масштаби руйнацій і запропонувати шляхи їхнього вирішення. Фото: Ірпінський вісник

“Ідея, яку я вже запропонував для вашої громади, і з якою погодилися керівники міста – це побудувати систему парків в Ірпені, об’єднаних велосипедними маршрутами. Це дозволить велосипедистам чи людям на електросамокатах пересуватися по місту, не сходячи з дистанції”, – резюмував архітектор.

Варто зазначити, що до участі в проєкті Irpin Reconstruction Summit Крістіан Віттіг був архітектором-консультантом офісу Though, Integral Infrastructure and Urban Planning Solutions та стратегічним консультантом фундації La Fuente, відповідальної за планування та імплементацію нових освітніх просторів, зокрема бібліотек.

 

 

Читайте також

Червоний Хрест оголосив низку тендерів на зведення тимчасового житла й відновлення пошкодженого

“Зал плакав”. Дивіться тизер фільму “Буча”, заснованого на реальних подіях

Виробників і постачальників будматеріалів просять допомогти Ірпеню