Дизайнер пропонує створювати велосипеди із винних діжок

/ Дизайн /

Експерименти з використанням дерева для конструювання велосипеду проводять близько ста років, однак здебільшого вони виявлялися непрактичними. Матеріал має низьку жорсткість, від чого двоколісний швидко виходить із ладу. Дизайнер і дослідник Ланс Рейк знайшов вихід і розробив механізм, який дозволить велосипедам залишатись справними впродовж тривалого періоду.

Ланс Рейк виготовляє бамбукові велосипеди понад десять років. У своїй роботі він використовує метод, за яким поєднує висушений бамбук зі смолою, скляним та графітовим волокном. Нещодавно чоловік експериментував із новою геометрією, щоби досягти необхідної жорсткості без використання смол.

Такий вигляд має велосипед Cooper Bicycle, що сконструйований із дощок з-під винних діжок. Фото: designboom.com

Раніше йому вже вдалось створити ідеальну модель електричного велосипеда із дерева, який має назву ABARI. Винахід називали простим та практичним.

Вже тоді дослідник з’ясував, що для покращення жорсткості потрібно встановлювати бамбукові палки у протилежному напрямку до вигинів. За словами Рейка, таке розташування бамбуку забезпечує гнучкість конструкції, а отже, робить її міцнішою, ніж зазвичай. 

Велосипед має арматуру III покоління. Фото: designboom.com

Хоч ABARI мав попит, проте був громіздким і призначеним для перевезення вантажів. Рейка не покидала думка, про те, що він хоче розробити ще одну модель – міський велосипед.

Під час подорожі до друга у Каліфорнію чоловік побачив лавку, виконану із дощок з-під винної бочки. Їхня форма нагадала Рейку вже застосовану концепцію до велосипеда ABARI.

Деталі конструкції. Фото: designboom.com

Повертаючись додому, він зупинився на винному заводі Jaxon Keys у Хопленді, взяв уживану винну бочку і почав проєктувати модель велосипеда з неї.

У результаті вийшов прототип Cooper Bicycle. Він має плавні вигини, цікаву фактуру поверхні й незвичне забарвлення. Велосипед продається у вигляді набору для збирання, а покупцеві потрібно просто скріпити деталі разом. 

Зрештою Ленс Рейк планує передати свою розробку виноробним регіонам, щоби ті могли отримувати прибуток, перетворюючи старі бочки на велосипеди.

 

Читайте також

Фортеця кохання: як пара художників облаштовує середньовічний замок на Закарпатті

Український стартап Remo створює дзеркальні модульні будинки для віддаленої роботи

Одразу два проєкти YOD Group здобули перемогу на IIDA Global Excellence Awards