Design meetup: United Kingdom & Ukraine – зустріч заради майбутнього

14 січня до Києва завітав Джиммі МакДоналд (Jimmy MacDonald) – засновник та власник міжнародної виставки London Design Fair. Причиною візиту став івент, який організували Українська Асоціація Меблевиків (УАМ) та асоціація Design4Ukraine на базі платформи Prostir 86 під назвою Design meetup: United Kingdom & Ukraine. Його мета - досягнути певних домовленостей між українськими дизайнерами та виробниками й власником лондонської виставки.

Спікерами на зустрічі були, окрім самого британського гостя, президент УАМ Володимир Патіс, засновник дизайн-бюро Bogdanova Bureau і дизайн-платформи Prostir 86 Ольга Богданова, промисловий дизайнер Катерина Соколова, засновник бренду KOFTA та дизайнер Костянтин Кофта, архітектор Сергій Махно, співзасновники spiilka design buro Вова Смирнов та Настя Жеребецька, харківський архітектор та засновник Ryntovt Design Юрій Ринтовт, співзасновник та керівник асоціації Design4Ukraine Ярослав Белінський. Партнерами події виступила компанія Adler Lacke Україна. Після виступу спікерів був підписаний меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Українською Асоціацією Меблевиків та власником виставки London Design Fair Джиммі МакДоналдом.

Надія Родіонова (директор Adler Lacke Україна), Джиммі МакДоналд (власник та засновник виставки London Design Fair), Володимир Патіс (президент УАМ)

Говорячи про важливість даної зустрічі, нагадаємо про London Design Fair, що є чотириденним заходом, який відбувається під час проведення традиційного Лондонського фестивалю дизайну. В ці дні автори майже з 30-ти країн світу демонструють сучасні меблі, предметний дизайн, освітлення, текстиль і нові матеріали. Учасниками є не тільки представники відомих брендів, але й дизайнери без імені. Кожного року фестиваль в Лондоні відвідують приблизно 27 тисяч гостей, що робить його однією з важливих подій в світі дизайну.

Стати учасником London Design Fair – досить серйозна можливість заявити про себе. Про це говорили під час Design meetup українські дизайнери, демонструючи гостю з Британії свої роботи. Володимир Патіс, президент УАМ, також підкреслив, що Україні є чим вразити світ. «Хочу сказати, що всім нам, і не тільки тим хто працює в сфері дизайну, важливо виводити тренди України на світовий ринок. Ми для себе вже давно з`ясували – якщо хочемо рухатися до мети, нам набагато легше робити це через Лондон або за допомогою Лондона, ніж окремо рухатись через кожну країну. Асоціація Меблевиків України разом з Джиммі хоче зробити стенд і ще декілька цікавих подій в Лондоні, які будуть присвячені українському дизайну, – підкреслив Володимир Патіс. – Джиммі вперше приїхав до України і він побачив, що у нас є чим здивувати: існує не тільки якісне втілення – класні меблі та дизайн – у нас є сама ідея. І наша спільна задача творити відносини, бо все в цьому житті будується на відносинах. Наші архітектори та дизайнери ще не так масово завоювали світ тому, що в нас було досить мало часу побудувати такі зв`язки. Сьогодні ми робимо все, щоб продемонструвати нашим міжнародним партнерам просту річ – ми такі самі, ми можемо створювати і втілювати. Сподіваюсь, ми це зробимо і в цьому вересні на London Design Fair з`явиться український стенд. Також сподіваюсь, що це стане класною традицією, тому що ми сьогодні домовились з представниками нашого уряду щодо надання приміщення в консульстві, щоб зробити класний мітап з лідерами думок дизайну та архітектури «лондонщини», думаю це буде дуже цікаво».

Володимир Патіс

Джиммі МакДоналд в своїй презентації розказав чому виставки – це необхідний зв`язок між тими, хто виробляє та тими, хто купує. Також він виступив з пропозицією співпраці для українських меблевиків та дизайнерів. На питання PRAGMATIKA.MEDIA чи розглядає він Україну як нового гравця на світовому ринку дизайну, Джиммі МакДоналд відповів, що для українських дизайнерів є великий шанс зробити це. «Я ще не бачив великої кількості дизайнерів та виробників, але те що бачив – це відмінна якість та захоплюючі колаборації. Не в кожній країні є стільки факторів, тому для України існують серйозні шанси. До того ж, українці – дуже позитивні, щасливі та щирі люди. Вони відкриті для співпраці».

Джиммі МакДоналд

Ольга Богданова, засновник дизайн-бюро Bogdanova Bureau і дизайн-платформи Prostir 86, розповіла гостям зустрічі про велику кількість дійсно сильних українських брендів. Ми попросили Ольгу дати коментарі щодо можливості потрапити на міжнародну виставку London Design Fair за умовами Джиммі МакДоналда:

PRAGMATIKA.MEDIA: Ольго, ви презентували на Design meetup: United Kingdom & Ukraine велику кількість українських дизайнерів. Як вважаєте, це справило враження на нашого гостя Джиммі МакДоналда?

Ольга Богданова: Мені здається, що він вражений тим фактом, що все це взагалі відбувається в Україні. Я бачила його реакцію і це дуже часто було «О!». Дуже важливо, щоб він побачив – в Україні є гідні бренди. До того ж, він бізнесмен і важливо, щоб на його виставці були класні і нові імена, щоб саме він був відкривачем для світової спільноти нової країни.

Р.М.: Але ж Україна не перший раз демонструє себе на міжнародних виставках, він не є піонером цієї історії. В чому важливість візиту МакДоналда та його пропозиції?

О.Б.: Він перший, хто надає Україні спеціальні умови – безкоштовний стенд для самих цікавих брендів. І підпис на угоді про взаєморозуміння – це певні гарантії для українських дизайнерів та виробників отримати квоти на виставці у вересні 2020 року в рамках національного стенду. Тепер питання в тому, хто туди потрапить.

Р.М.: Тобто, перегони за право попасти на пільгових умовах до London Design Fair офіційно розпочаті?

О.Б.: Можна сказати і так. Розпочинається відбір сильних конячок. Сьогодні ми представили одних з найсильніших і найцікавіших дизайнерів, щоб максимально здивувати Джиммі, викликати у нього інтерес і бажання витрачати на нас свої ресурси. Так що перегляд почався. Поки що ніхто не заявив конкретно, що є певний майданчик і в вересні чекаємо стільки-то учасників, але було сказано про національний стенд, а Асоціація Меблевиків слова на вітер не кидає.

Р.М.: Джиммі сьогодні дуже обережно говорив про те, хто йому подобається. Він не виділяє фаворитів і не робить ніяких заяв, так?  

О.Б.: Так, це суто англійський підхід, а Джиммі дуже консервативний. Але в нашому світі без особистих зв’язків ніяк. Не будемо робити висновків, ми ще нічого не знаємо. Але, думаю, вони самі обиратимуть ті бренди, які вважатимуть гідними. Мені теж дуже цікаво як все це буде відбуватися, більш того, я б взяла участь в цьому конкурсі, але як куратор.

Ольга Богданова, засновник дизайн-бюро Bogdanova Bureau і дизайн-платформи Prostir 86

Так, поки ще не прозвучало ніяких офіційних пропозицій, але сама поява в Києві такої фігури, як Джиммі МакДоналд свідчить про неабиякий інтерес до нашої країни з боку Лондона. Для українських дизайнерів та виробників це може бути зеленим сигналом світлофору – дійте, працюйте і нехай вам пощастить в цих перегонах.

Фото надані Українською Асоціацією Меблевиків