Чи надовго? Земельна комісія Київради заморозила будівництво ЖК в охоронній зоні на Печерську

Там хотіли звести новобудови на зсувонебезпечних територіях.

Депутати Київради проголосували проти зведення висотного житлового комплексу в охоронній зоні Васильківського укріплення Київської Фортеці. Мова йде про забудову на вул. Брановицького Ігоря, 3, у Печерському районі.

На ділянці площею 0,54 га ТОВ “Расмус” хотіло побудувати житловий комплекс висотою у понад 20 поверхів. Відповідні дозволи на зведення ЖК забудовник отримав у 2019 році від Департаменту містобудування та архітектури КМДА. 

Ділянка, на якій хотіли звести ЖК. Зображення: Наші гроші

Згідно з документами, дозволена умовна висота складала 73,5 м (близько 25 поверхів), що втричі перевищує дозволену Генпланом висоту у цьому районі (27 метрів, тобто 9 поверхів). 

ДМА також проігнорувало той факт, що частина цієї території належить до охоронної зони пам’ятки архітектури національного значення “Вали і рови Васильківського укріплення Київської фортеці”.

До того ж сама ділянка розташована на зсувонебезпечних територіях, що може стати загрозою для житлових будинків біля новобудови. 

Цікаво, що у грудні 2021 року земельна комісія Київради погодила проєкт рішення про зміну цільового призначення цієї території із будівництва офісів на житлову забудову, водночас зменшивши річну орендну плату для ТОВ “Расмус” з 2,59 млн грн до 768 тис. грн. 

Нині завдяки громадськості та публічному розголосу забудову заморозили.

 

Читайте також

Київ посів третє місце у світовому рейтингу за найдовшими заторами

У Києві заборонять змінювати та добудовувати балкони в історичних будівлях

Українська “Кремнієва долина”. У Львові створять комплекс для програмістів IT Misto