Ботанічний сад Фоміна перебуває в жахливому стані: урбаністи б’ють на сполох – фото

/ Події /

У мережу виклали фото із Ботанічного саду імені О. Фоміна, який належить Київському національному університету імені Тараса Шевченка.

Про руйнування історичного ландшафту розповів у своєму фейсбуці член громадської організації “Рада з урбаністики Києва” Віталій Селик. 

За його словами, цей ботсад перебуває у жахливому стані, а причиною цього став брак фінансування та належної уваги до цієї зони.

“Можливо, так сталося через неосвіченість керівництва або через злість останніх трьох ректорів, що Старий Ботсад є пам’яткою, і його неможливо забудувати висоточками-недогуртожитками”, – міркує Віталій Селик.

Доріжки та сходи на цій території перебувають в аварійному стані. Фото: Віталій Селик

Віталій розповідає, що дерева на території поросли омелою, русло Ботанічного струмка давно ніхто не чистить, а більша частина доріжок і сходів перебуває в аварійному стані. 

Два роки тому в Ботсаду вирішили зробити реконструкцію – всі історичні ліхтарі з маскаронами 1891 року замінили на звичайні стовпи-труби. Так само вчинили з лавочками та парканчиками.

У Ботсаду історичні лавки замінили на звичайні. Фото: Віталій Селик

“Колись єдиний естетичний стиль затишного парку перетворили на калейдоскоп елементів, що естетично не взаємодіють між собою”, – додає урбаніст.

Наразі цей ботанічний сад перебуває у власності Київського національного університету. Кілька років поспіль міськрада звертається до Верховної Ради та Кабміну з проханням передати Ботсад Фоміна громаді столиці. 

На території Ботсаду дерева поросли омелою, а встановлені ліхтарі вийшли із ладу. Фото: Віталій Селик

Ботанічний сад імені академіка Олександра Фоміна, створений у 1839 році, є одним із найстаріших ботанічних закладів України. За планом архітектора Лауфера спорудили оранжерейний комплекс, а також тераси, які збереглися і дотепер.

На території саду також розташований ботанічний музей, створений у 1934 році. Нині в його фонді налічується понад 20 000 гербарних зразків, а в експозиціях представлено понад 2 000 натурних експонатів вищих і нижчих рослин. 

 

Читайте також

Український борщ стане артоб’єктом: дослідники та урбаністи оберуть кращий мистецький проєкт

У Києві компанія хоче приватизувати нерухомість навколо меморіалу Батьківщина-Мати

У Вінниці відреставрують садибу Четкова – найдорожчу історичну будівлю міста