“Безпрецедентне єднання”: 83% українців виступають за надання солов’їній статусу єдиної державної мови

/ Події /

Люди не тільки масово переходять на українську, а й хочуть, аби вона була єдиною державною мовою. 

Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Відповідно до даних, за останнє десятиліття зберігається стала динаміка зростання кількості тих, хто вважає українську мову рідною: з 57% у 2012 році до 76% у 2022 році. Російська ж за 10 років втратила з 42% до 20%.

Також у звіті відмічають стале зменшення російськомовного сегменту українців: у 2012 таких респондентів було близько 40%, наприкінці 2021 – 26%, а на початку війни – 18%. 

Цікаво, що дві третини тих, хто користується двома мовами у побуті, готові найближчим часом перейти виключно на українську. Серед російськомовних – таких третина.

Безпрецедентне єднання суспільства на тлі війни різко вплинули і на ставлення до статусу мови: сьогодні абсолютна більшість (83%) за те, щоб українська була єдиною державною мовою.

До того ж 67% респондентів вважають, що ніяких проблем між україномовними та російськомовними громадянами в Україні не існує. 19% стверджують, що мовна проблема є, але вона не є настільки важливою. Лише 12% відповіли все-таки, що це питання є загрозою для внутрішньої безпеки. 

Автори звіту підсумовують:

◉ рівень мовної самоідентифікації українців стабільно зростає, а війна як виклик для всього суспільства тільки прискорює цей процес;

◉ перехід на українську у побуті відбувається еволюційно: руйнування міфу про “братній народ”, ізоляція росії від світового культурного та інформаційного контексту лише сприятимуть його пришвидшенню в суспільстві;

◉ “мовна проблема” та намагання розпочинати дискусії навколо цієї теми не мають підтримки у більшої частини населення. Ця проблема носить суто політичний і частково локальний характер.

 

 

Читайте також

#ReCreateUA: активісти створили проєкт, аби відновити зруйновані через війну будівлі

Російські варвари вилучають та знищують українські книги та підручники

В Україні хочуть створити міжнародний фонд, аби відновити знищений літак “Мрія”