Як пише BBC, Форрест і його дружина внесли у фонд 500 мільйонів доларів власних коштів. Вони сподіваються, що з часом фонд зможе зрости до $100 мільярдів завдяки підтримці державних інвестиційних фондів та інших професійних інвесторів.
Кошти будуть зосереджені на первинній інфраструктурі, такій як енергетичні та телекомунікаційні мережі.
Президент Зеленський привітав цей крок: “Ми скористаємося тим фактом, що те, що знищили росіяни, можна легко замінити новітньою, найсучаснішою зеленою та цифровою інфраструктурою.”
Після початку роботи над інвестиційним фондом на початку березня Форрест сказав, що обговорював план із низкою світових лідерів, зокрема з президентом США Джо Байденом, тодішнім прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном і президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.
“Президент [Зеленський] бачить у цьому можливість повністю замінити старі вугільні [і] атомні електростанції абсолютно новою екологічною енергією”, — сказав Форрест BBC.
За його словами, цей капітал стане доступним, коли російські війська будуть виведені з України.
Форрест заробив свої статки завдяки буму гірничої промисловості в Австралії. Він є засновником і виконавчим головою залізорудного гіганта Fortescue Metals.
Читайте також:
Відбудова Маріуполя обійдеться у понад 14 млрд доларів – очільник міста Бойченко
Росія сплачуватиме контрибуції та репарації на відновлення України протягом десятиліть