Забудова Києва: у 2022 році у столиці активно ростиме і кількість житла, і ціни на нього

За 2022 рік у Києві планують звести близько 80 нових житлових комплексів.

Надалі їх планують будувати на занедбаних промислових територіях, пише Ліга.Нет. Таких ділянок у Києві щонайменше 1400 га. 

Ймовірне розташування майбутніх ЖК. Дослідження і візуалізація: M4U

Причина високого попиту на нове житло полягає у рості населення столиці та у потребі накопичення коштів, вважає аналітик SV Development Сергій Костецький. Кількість інвесторів знизиться тоді, коли у них з’являться інші можливості пасивного заробітку, додає він. Нині таких альтернатив немає.

Ціни на житлову нерухомість також стрімко зростають: у грудні 2021 року житло можна було купити у середньому за 35 000 грн/м². Показники підвищуватимуться надалі через інфляцію та збільшення вартості будматеріалів та енергоносіїв, пояснюють у КиївМіськБуді. Stolitsa Group прогнозує, що цьогоріч ціни піднімуться ще на 10-15%.

У 2021 році в столиці звели 57 ЖК, що вміщують 35 000 квартир (за вказаний час продали 27 300 одиниць житла у домах, збудованих протягом останніх років). Це на 7% більше, ніж у 2020. До слова, приблизно третина всіх куплених нових апартаментів ще рік-два стоять пусткою в очікуванні ремонту.

За даними Держстату, з 2010 року в Києві збудували 14 млн квадратних метрів житла. Це складає приблизно чверть усього житла, яке є нині в столиці. 

 

Читайте також

Застройщик vs горожанин. Кто получает больше profit’a от редевелопмента?

“Неймовірна архітектура”: метро Києва відзначила британська журналістка

Садиба Барбана знову під загрозою знесення: активісти будують барикади