«Академік Вернадський». Триває перший український дизайнерський конкурс «Українське обличчя Антарктиди — початок»

Національний антарктичний науковий центр України (НАНЦ) проводить конкурс на дизайн одного з архітектурних об’єктів полярної станції «Академік Вернадський».

Минуло рівно чверть століття, як Велика Британія передала Україні полярну станцію, що отримала назву «Академік Вернадський». Крім центру наукових досліджень, вона до пандемічної кризи була ще й привабливим туристичним об’єктом, завдяки якому, до речі, частина іноземців вперше дізнавалася про Україну. Наразі ця її важлива функція потроху відновлюється.

На українській полярній станції «Академік Вернадський». Фото: НАНЦ

Національний антарктичний центр України (НАНЦ) проводить наразі потужну модернізацію та ремонт будівель «Вернадського». Зокрема планується перетворення колишнього паливного бака на сучасний артоб’єкт, який за задумом повинен стати окрасою станції. Саме для цього й оголошено конкурс «Українське обличчя Антарктиди — початок». Його мета — обрати найкраще креативне рішення для зовнішнього вигляду цієї архітектурної одиниці (фарбування, графіті, малюнок тощо). За допомогою мови дизайну організатори хочуть популяризувати нашу країну.

Той самий паливний бак (на передньому плані) під реконструкцію на нашій полярній станції «Академік Вернадський». Фото: НАНЦ

Свої пропозиції можуть надсилати всі охочі — архітектори, дизайнери, графіки, ілюстратори, професійні та непрофесійні художники, які є громадянами України. Найкращий проєкт буде реалізований, а ТОП 20 кращих учасників отримають почесні дипломи та унікальні полярні подарунки.

Матеріал для обшивки конкурсного об’єкту. Фото: НАНЦ

Декілька деталей. Будівля буде обшиватися зовні СИП-панелями, тому рельєфність і карниз посередині будівлі враховувати не слід. Розмір будівлі: ширина — 3,6 м, довжина — 6 м, висота — 2,5 м. Також пам’ятайте, що проєкт буде експлуатуватися у полярних умовах: постійна низька температура (від +5 до -30 С⁰), швидка мінливість погоди, шквальний вітер (до 40 м/с), та майже 300 днів опадів на рік (сніг, сніг із дощем).

Вид з боку нашої станції на океан. На передньому плані — старий паливний бак, що збираються перетворити на привабливий артоб’єкт. Фото: НАНЦ

Конкурс започатковано спільно з експертами агенції з розвитку українського дизайну «Майно Дизайн». Роботи оцінюватиме експертне журі, до складу якого увійдуть працівники НАНЦ, відомі дизайнери та художники, а також досвідчені українські полярники.

Дедлайн подачі пропозицій: 31 серпня 2021 року. Не зволікайте!

Докладніше ознайомитися з умовами конкурсу можна тут. А побачити більше фото і відео — тут.