1200 польських компаній планують долучитися до відбудови України

/ Події /

На Національному стадіоні Варшави 31 серпня відбувся форум, присвячений темі відновлення українських міст та започаткування діяльності в Україні, зокрема торгівлі з нею.

Це перша така зустріч компаній у Польщі та, ймовірно, перша в Європі, заявив міністр розвитку та технологій Польщі Вальдемар Буда.

Він повідомив, що близько 1200 польських компаній хочуть узяти участь у післявоєнній відбудові України й відновленні польського експорту до Української держави.

Мова йде про підприємства будівельної сфери, харчової, автомобільної, фармацевтичної та хімічної промисловості, а також консалтингові компанії. Близько 800 із них вже брали участь у форумі. 

“Сьогодні ми запросили підприємців і обговоримо в галузевому розрізі бар’єри, які вже існують або можуть з’явитися у зв’язку з відновленням економічної діяльності між Польщею та Україною”, – сказав Буда.

Вальдемар Буда, міністр розвитку та технологій, під час прес-конференції. Фото: Марчін Обара/ PAP

Міністр зауважив, що поки невідомо, коли почнеться відновлення української інфраструктури і наскільки це відбуватиметься динамічно, але товарообіг між країнами вже значно збільшився. 

“Перше півріччя демонструє динамічне зростання, навіть на кілька десятків відсотків. Порівняно з минулим роком – це навіть майже 100 відсотків. Це свідчить про те, що цей сектор, який фактично занепав 24 лютого, сьогодні в принципі починає нормалізуватися, хоча, звісно, не у всіх галузях”, – зазначив він.

Підсумки форуму мають підбити 22 вересня у Жешуві, де зустрінеться польсько-українська міжурядова комісія. 

 

 

Читайте також

ЮНЕСКО підтримала включення Одеси до Списку всесвітньої спадщини

Для кращого сполучення із ЄС між Україною та Румунією відкрили нові залізничні маршрути

Головну вулицю Варшави збираються озеленити – візуалізації