Даніель Досіу — архітектор вигаданих світів

/ Арт /

Румунський художник Даніель Досіу — відома персона серед геймерів і людей, які знаються на Digital Art — цифровому мистецтві.

Досіу працював над концепт-артом багатьох популярних комп’ютерних ігор, співпрацював з EA Games, Microsoft, NCsoft North America, кілька років ілюстрував Guild Wars. Узимку цього року 60-річний метр комп’ютерної ілюстрації передав крісло артдиректора в ArenaNet своєму синові Хорії, а сам перейшов на аналогічну посаду в Amazon Game Sudios.

Навіть далека від комп’ютерних ігор людина, розглядаючи фантастичні малюнки Досіу, може помітити, наскільки вони реалістичні і… архітектурні. Міста в скелях і на дні інопланетних океанів, таємні замки, притулки на занедбаних планетах і навіть механістичні чудовиська — в їхніх контурах присутня невловима подібність до архітектурних ікон рідної і знайомої нам планети: готичних соборів, венеційських палаццо, футуристичних хмарочосів у кам’яних джунглях Токіо і Шанхая.

Daniel Dociu

Daniel Dociu

Daniel Dociu

Daniel Dociu

Daniel Dociu

Daniel Dociu

Daniel Dociu

Це не дивно, якщо знати, що Досіу вивчав архітектуру в академії образотворчих мистецтв у місті Клуж у Румунії. Отримавши диплом, він переїхав до США і з 1990 займається ілюстрацією комп’ютерних ігор.

Даніель Досіу в інтерв’ю Tap-Repeatedly: «Настрій — це те, що приходить природним чином і важливіше, ніж структура чи форми… я дозволяю собі керуватися інтуїцією»

Даніель воліє робити перші ескізи, скіли на папері фарбами та вугіллям. І лише потім оцифровує та опрацьовує деталі на комп’ютері. Робота у сфері цифрового дизайну дозволяє Досіу реалізувати найсміливіші архітектурні фантазії, але в похмурому, мінорному ключі.

Daniel Dociu

Daniel Dociu

Daniel Dociu

Daniel Dociu

Daniel Dociu

Міста Досіу — підкреслено дистопічні, можливо, так він перемагає страхи, які переслідують будь-якого творця, адже, як нам здається, руйнація — це головне жахіття вродженого архітектора та будівельника. Ви погоджуєтесь із цим?

Daniel Dociu

Daniel Dociu

Daniel Dociu

Daniel Dociu

Daniel Dociu