Terra Restaurant. Текстурні панорами у проєкті YOD Group

Архітектор
YOD Group
Тип
ресторан
Статус
реалізовано
Рік
2022
Розмір
1152 м. кв.

Цьогоріч у рамках нового комплексу Emily Resort у містечку Винники Львівської області відкрився ресторан Terra. Його проєкт розробили дизайнери YOD Group. Ресторан має просторе приміщення, зоноване фактурними колонами, і велику відкриту терасу. Та що важливіше за будь-які технічні чи зональні специфіки — він має у своїх інтер’єрах неповторну атмосферу українських краєвидів, виражену через унікальні текстури й характерні кольори.

Ритміка образів

«Створюючи концепцію інтер’єру, ми прагнули витягти кольори, текстури й образи з довколишнього ландшафту, щоб перекласти їх мовою дизайну. Це як інструмент «Піпетка» у Photoshop, але в масштабі реального життя», — зазначають у YOD Group.

Справді, щойно потрапляєш до закладу, в інтер’єрах бачиш ті самі пейзажні відтінки: глибока зелень, теракотова глина, земля і беж очеретяних пагонів. У відображенні задуманого образу — жодної буквальності. Кожна деталь є осмисленою та втіленою в узагальнених, проте впізнаваних елементах сучасного дизайну.

Основне приміщення ресторану просторе, проте наділене чіткою вертикальною ритмікою. Її задають ефектні круглі оздоблені колони — можна сказати, це один з основних елементів, що акцентує дизайн-проєкт і закладений у нього візуальний задум.

Ззовні колони вкриті скляними цеглинами трав’яного відтінку. Вони були виготовлені на замовлення італійським брендом скла Poesia Glass, і кожна цеглина має незначний радіусний вигин, що дозволяє створити ідеально заокруглену форму. Системи освітлення, встановлені всередині кожної зі скляних колон, виразно підсвічують фактуру прозорої цегли та дають змогу бачити, як у цьому світлі, здавалося б, однотонний зелений виграє градієнтними барвами. Складно не затримати погляд на мерехтливій, глибокій поверхні цих колон, не торкнутися її, аби переконатись, чи це раптом не справжнє ряботіння ставкової води, що з якоїсь причини відмовилася слухатись гравітації та потекла вгору.

Всередині колони з найбільшим діаметром приховано винну кімнату. Пляшки розкладені по округлій стіні, а вздовж них нагору тягнуться гвинтові сходи — від популярних і доступніших марок до топових колекційних сортів. За словами дизайнерів, кімната розрахована на 3500 пляшок. Загальна вага винної кімнати — більше 20 тонн, висота — 6 метрів.

Також у залі ресторану є колони, оздоблені теракотовими кахлями мініформату. Функціонально вони слугують станціями для офіціантів. Візуально ж — не лише доповнюють трав’янистий колір скляних фактур на інших колонах, а й відсилають до місцевої традиції оздоблювати керамічними кахлями печі й каміни. Як і скляні цеглини від Poesia Glass, вони були виготовлені на замовлення й так само мають незначний радіусний вигин. Кахлі для проєкту замовляли в локальній керамічній майстерні.

Я піду в далекі гори, на широкі полонини

Ще одна фокусна локація в дизайн-проєкті Terra — стіна в глибині основної зали. Її поверхня вкрита скляними плитами мідного відтінку. Деякі з них мають унікальний флористичний принт — відтиски локальних рослин. Кожен малюнок, кожна форма є особливою, так само, як неповторним є кожен український краєвид. Усі плити вмонтовані в динамічну конструкцію, що дозволяє змінювати положення елементів під різним кутом, створюючи і трансформуючи різні текстурні композиції — чи то абстрактно-геометричні, чи то напрочуд схожі на гірські панорами заходу України.

Сумарно вся конструкція налічує дві тисячі обміднених плит. За словами дизайнерів YOD Group, цю стіну вони задумували як метафору очерету, що його колише вітер. Змінні патерни не лише додають інтер’єру розмаїття, а й також залучатимуть самих гостей до взаємодії.

Обираючи рослинне наповнення для ресторану, дизайнери віддали перевагу сухостою очеретяних волотей замість яскравої живої зелені.

Загальна палітра зали містить багато земляних відтінків — від найтемніших, чимось схожих на колір чорнозему, до світло-бежевих і попелясто-сірих. Дерево, кераміка, водне мерехтіння скла, залите світлом крізь панорамні вікна та доповнене інтер’єрним підсвічуванням, — ресторан кожною деталлю й текстурою ніби запрошує на екскурсію українськими схилами та полонинами. Заклад не просто розташований близько до природи, він з нею зливається та мімікрує під неї — втім, не втрачає власної рукотворної унікальності.

До зали примикає відкрита простора тераса. Дизайнери не хотіли розмежовувати ці простори, тому перехід з одного в інший є максимально безбар’єрним — як фізично, так і візуально. Ритмічна стіна з обмідненими плитами крізь панорамне вікно продовжується так само фактурною перегородкою, проте вже з іншим патерном. Сірі та бежеві відтінки інтер’єру починають по-новому вигравати на тлі природних пейзажів замість інтер’єрних композицій. Прямо на терасі ростуть дерева, під кожне з них у покрівлі вирізьбили особистий «ілюмінатор» — на виріст.

«Ми прагнули створити м’яке перетікання між внутрішнім і зовнішнім простором. Щоб занурити гостей у відчуття гармонії з природою та внутрішнього спокою», — діляться дизайнери баченням тераси.

Чи це мінімалізм? Не те щоб зовсім. Чи це якісь етнічні мотиви? Можливо, у певних проявах, але знов-таки не зовсім вони. Проєкт Terra Restaurant є настільки самобутнім, що коректне визначення його образам і текстурним сплетінням може дати хіба сам автор. От що говорить про це засновник YOD Group Володимир Непийвода: «Ми позичили термін із виноробства і назвали такий підхід «теруарним дизайном». Так само, як вино концентрує в собі особливості регіону, де виросла виноградна лоза, наш проєкт відображає локальний характер місця, де розташований заклад».

 

Текст: Дарина Карапетян

Фото: Євген Авраменко